VLLAZNIA, NË DILEMË FAZA PËRGATITORE

Vllaznia do të vazhdojë që të stërvitet si zakonisht në fushën sportive “Reshit Rusi”.

REAGIMI I BASHKISË SHKODËR LIDHUR ME DEKLARATAT E TRAJNERIT TË VOLEJBOLLIT ARTAN KALAJA

Në fillim te çdo sezoni sportiv, me propozim te Sport Klub Vllaznia lidhen kontratat e trajnerëve për çdo disiplinë sportive. Të gjithë trajnerët e Sport...

GARA NË FSHF, BASHKIM FINO JEP DORËHEQJEN NGA FUNKSIONET NË PS

Kandidati për President të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino ka dhënë dorëheqjen nga funksionet partiake në Partinë Socialiste, por jo nga mandati i deputetit. Në një status në Facebook, Fino shkruan se për të shmangur paragjykimet ka vendosur që të japë dorëheqjen nga postet partiake.

BOKS PROFESIONIST, ULDEDAJ FITON NDAJ GJERMANIT HASELHUN

Boksieri i talentuar lezhjan Jurgen Uldedaj ka shkëlqyer sërish në ringun evropian. Ai ka fituar sfiden e radhes me rivalin e tij gjerman Sven Haselhun.

SUPERKUPA E EUROPËS, BARCELONA FITON FINALEN NDAJ SEVILIAS

Është luajtur sot në Tbilisi të Gjerogjisë finalja e Superkupës së Europës. Një finale që mund të konsiderohet një nga më të bukurat e të gjitha kohërave. Ka qenë një finale e gjitha spanjolle me Barcelonën, kampione e Champions League, që është përballur me Sevilla, kampionia e Europa League. Skuadra e Eemery e ka nisur menjëherë mirë ndeshjen duke kaluar në avantazh pas tri minutash lojë me një goditje dënimit të Ever Banegas. Reagimi i katalanasve ka ardhur në minutën e shtatë me Lionel Messin që ka barazuar gjithashtu me një goditje dënimi.

BASHKIA JEP TITUJ NDERI PËR THEMELUESIT E VLLAZNISË

PREMTOHET ORGANIZIMI I NJË CEREMONIE MADHËSHTORE NË NDËRIM TË TYRE. Këshilli i Bashkisë së Shkodrës në mbledhjen e radhës kanë akorduar titulli nderi për të gjithë themeluesit e Vllaznisë në vitin 1919.

SHQIPERI – SERBI, NE DORE TE NJE ITALIANI

Nicol Rizzoli do te jete gjyqtari kryesor i ndeshjes qe kombetarja jone do te luaje me Serbine me 8 tetor ne "Elbasan Arena".

KUPA E AFRIKËS, GANA E BREGU I FILDISHTË NË FINALE

TIFOZËT E GUINESË NDËRPRESIN NDESHJEN PËR 30 MINUTA. Kupa e Afrikës do të ndahet mes Ganës dhe Bregut të Fildishtë. Ajo që mori më shumë vëmendjen ishte takimi gjysëm final mes Ganës dhe Guinesë.

DOPINGU ,1000 SPORTISTË TË PËRFSHIRË NË PROGRAMIM SHTETËROR TË MASHTRIMIT

Dopingu në Rusi, 1000 sportistë të përfshirë në programim shtetëror të mashtrimit

SHQIPËRIA MERR NJË HUMBJE TË TURPSHME ME SKOCINË

Kombëtarja e Shqipërisë ka zhvilluar një lojë të turpshme ndaj Skocisë duke marrë kështu një humbje të thellë 0-4 në sfidën e luajtur në...

BOTA