34 C
Shkoder, AL

ARLIND KALAJA, LOJTARI I SË ARDHMES PËR VLLAZNINË

 Jo më kot një skuadër si Pescara, ekipi i serisë B në Itali kërkon që ta ketë në gjirin e saj.

ANULLOHET NDESHJA AKADEMIA VLLAZNIA-INTERNACIONAL U-19

Diten e sotme ishte parashikuar qe te zhvillohej ndeshja mes Akademise Vllaznia dhe Internacional U-19, por takimi eshte anulluar per shkak te kushteve atmosferike.

BASKET VAJZA, VLLAZNIA HUMB 66-87 NDAJ GOGA BASKET

 Ndeshja e basketbollit për vajza mes Vllaznisë dhe Goga Basket ka nisur me një minut heshtje në nderim të trajneres së volejbollit Alda Kaçorri e cila u nda nga jeta në mënyrë të papritur.

ZHVILLOHET KUPA NË NDER TË ISH-ÇIKLISTIT BRAHIM SYKA

 Federata shqiptare e çiklizmit në bashkëpunim me bashkinë Shkodër kanë organizuar kupën me emrin Brahim Syka në nder të ish-çiklistit të shquar shkodran i cili dha një kontribut për vite me radhë.

VLLAZNIA DO SHESË LOJTARË TË AKADEMISË

NUK BËHEN PUBLIK EMRAT, SYNOHEN DHE PËRFORCIME.Skuadra e Vllaznisë, në merkaton e janarit ndryshe nga vitet e tjera do të kërkojë të shesë disa lojtarë përveç afrimeve që mund të bëjë.

“EURO 2016” BEFASON XHERDAN SHAQIRI

Xherdan Shaqiri mendon se Zvicra mund të befasoj të gjithë duke fituar Euro 2016, siç kishte bërë në herët Greqia dhe Danimarka.

BASKET, ANULLOHET VLLAZNIA-PEJA, SHPËRTHEJNË UJRAT E ZEZA

Ndeshja Vllaznia-Peja në basketboll për meshkuj, e dyta brenda pak ditëve ka dështuar. Shkak është bërë shpërthimi i ujrave të zeza në mjediset e pallatit të sportit “Qazim Dervishi”. Duke parë erën e rëndë dhe ujrat e zeza në sipërfaqe basketbollistët bashkë me drejtuesit e të dy ekipeve Vllaznisë dhe Pejës janë larguar duke mos pranuar që ta zhvillojnë ndeshjen në ato kushte. Natyrisht që shpërthimi i ujrave të zeza dhe anullimi i takimit lë një shije të hidhur në sytë e kosovarëve të Pejës, një skuadër që luan në ligën ballkanike dhe ka në përbërje basketbollist profesionist. Shkak i shpërthimit të ujrave të zeza janë bërë reshjet e dendura të shiut gjatë ditës së sotme.

SARIN: NË SHKODËR PËR TË FITUAR TITULLIN KAMPION

 I sapo ardhur tek skuadra e basketbollit të Vllaznisë, trajneri ri Jeronimo Sarin që do të bashkëdrejtojë me teknikun Bledar Gjeçaj shprehet se ka pranuar që të vijë në Shkodër falë një miqësie të përbashkët por edhe për të fituar titullin kampion.

BARAZIMI NË KUKËS, AKUZË VLLAZNISË

Menjëherë pas ndeshjes Kukësi-Vllaznia e mbyllur në barazim 0-0 kanë ardhur disa akuza për aleanca të ekipeve në futbollin shqiptar.

EURO 2016-të, ÇDO MBREMJE NË EKRANIN E STAR PLUS TV

 Ngjyrat kuqezi kane mbushur europianin që zhvillohet ne France, por vemendja e te gjitheve eshte e perqendruar se cfare do te ndodhe.

Na ndiqni

77,238FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA