28 C
Shkoder, AL

SERBI-SHQIPËRI, SOT VENDIMI I APELIT

FRIKË PËR PADREJTËSI, SHPRESË TE KAS Sot UEFA do të flasë për herë të dytë për ndeshjen në Beograd mes Serbisë dhe Shqipërisë e zhvilluar më datë 14 Tetor. Komisioni i Apelit pritet të vendosë për ankesat e FSHF-së dhe FSS-së lidhur me vendimet e marra nga Komisioni për Kontrollin, Etikën dhe Disiplinën.

NUK KA SURPRIZA PËR “TOPIN E ARTË” 2014

RONALDO, MESI DHE NOJER JANË TRE FINALISTËT.Nuk ka surpriza për podiumin e më të mirëve për “Topin e Artë” të 2014. FIFA ka shpallur 3 finalistët që do të garojnë për trofeun prestigjioz individual, të cilat janë Cristiano Ronaldo, Lionel Mesi dhe Manuel Nojer. Vendimi se cili do të jetë më i miri do të shpallet më datë 15 Janar të 2015 në Zyrih të Zvicrës.

10 MLN LEKË PREMIO PËR VLLAZNINË

KUSHTI, TË FITOHET DHE NDESHJA ME ELBASANIN. Bordi i ri i Vllaznisë ka akorduar një vlerë prej 10 milion lekësh premio  për lojtarët. Kjo ka ardhur menjëherë pas ndeshjes me Apoloninë ku skuadra arriti një fitore të rëndësishme. Por  për futbollistët shkodrane nuk do të jetë aq e lehtë marrja e premios, pasi ato duhet të fitojnë me çdo kusht dhe ndeshjen me Elbasanin. 

BOKS, VLLAZNIA NË PËRGATITJET E FUNDIT PËR KUPË

KËRKOHET TITULLI I 20-të, GJONI I BINDUR PËR SUKSES. Ekipi i Vllaznisë në Boks është duke realizuar përgatitjet e fundit, për Kupën e Shqipërisë që do të zhvillohet në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

AKADAMIA, VLLAZNIA ELEMINON KONKURENTËT

TË DY MOSHAT FITOJNË NDAJ RIVALIT KRYESORË. Akademia e Vllaznisë ka arritur të fitojë denjësisht ndaj rivalëve kryesorë në kampionatet e moshave.

SERIA A, ROMA MUND 4-2 INTERIN

LA LIGA, BARCELONA FITON NË SEKONDAT E FUNDIT. Roma ia del mbanë të mposhtë Interin në “Olimpiko” duke e mundur me rezultatin 4-2 në një ndeshje me shumë episode.

LA LIGA, REALI REKORD: 16 FITORE RADHAZI

MADRILENËT MBETEN FAVORITË EDHE NË CHAMPIONS.Real Madrid nuk po njeh më pengesa. “Los Blancos”-it mposhtin 2-1 Malagën në transfertë dhe sigurojnë kështu fitoren e 10 radhazi në La Liga, duke përforcuar vendin në krye të tabelës së klasifikimit, duke qenë përkohësisht 5 pikë përpara Barcelonës dhe 7 pikë më shumë se Atletico.

KATEGORIA E PARË, LEKAJ RRËFEN DHUNËN NË MAMURRAS

LOJTARI I TËRBUNIT PËRFUNDOI PA NDJENJA, SHKAKU SE FITUAN .Në kategorinë e parë të futbollit është rikthyer dhuna. Këtë herë kanë qenë dy skuadra nga veriu të cilat janë bërë pjesë e dhunës, pikërisht në ndeshjen Mamurrasi Tërbunie, e vlefshme për javën e 8-të të kategorisë së parë, në grupin A.

BASKETBOLL, VLLAZNIA FITON NDAJ KAMZA BASKET

KUQEBLUTË KALOJNË NJË RIVAL TË DREJTPËRDREJTË. EKIPI  I VLLAZNISE NE BASKETBOLL PËR MESHKUJ KA FITUAR  77-56 NDAJ EKIPIT KAMZA BASKET, NJË PREJ KUNDERSHTAREVE ME TE FORTE NE KETË KAMPIONAT, KUQEBLUTE TE DREJTUAR NGA BLEDAR GJECAJ,  KANE FITUAR PA SHUME VESHTIRESI, DUKE ARRITUR KËSHTU FITOREN E RADHËS DHE MOS PËSUAR ASNJË HUMBJE NE KAMPIONAT.

KUQEBLUTË, NISIN NGRITJEN NGA FIERI

VLLAZNIA FITON NË TRANSFERTË 0-1, VENDOS GOLI I SHËNUAR NGA SOSA. Ndryshimet e fundit te skuadra e Vllaznisë në bordin drejtues duket se kanë ndikuar për mirë.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA