28 C
Shkoder, AL

BALLKAN LIGË, VLLAZNIA PËRBALLË KOZUV

KUQEBLUTË DO SYNOJNË FITOREN PËRBALLË MAQEDONASVE.Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj do të luajë sonte në orën 18:00, në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, ndeshjen e radhës në Ligën Ballkanikë. Këtë herë, përballë shkodranë do të jetë ekipi Maqedonas, Kozuv, një ndër ekipet më të mira të këtij grupi.

VLLAZNIA TAKIM ME “VLLAZNIT ULTRAS”

TIFOZËT KËRKOJNË TË DREJTAT E TYRE, KLUBI PREMTON ZGJIDHJE.Grupimi i tifozëvë, “Vllaznit Ultras”, kanë patur një takim me administratorin e klubit Vllaznia, Neritan Kalamishi. Ky takim ka ardhur pas ngjarjes së fundit në ndeshjen, Vllaznia – Flamurtari, ku ky grupim tifozësh nuk u lejuan të hynin në stadium, për shkak se u ndryshua vendosja e tyre.

AMULI: BORDI DO TË DREJTOJË VLLAZNINË

“STAR SPORT”,  SQARON SITUATËN E FUNKSIONIMIT TË SKUADRËS.E hëna sportive, në  Star Plus televizion, ka zbardhur funksionimin e bordit të ri të Vllaznisë. Pikërisht për këtë ka qenë i ftuar, kryetari i bordit, Xhevdet Amuli, si dhe trajneri i skuadrës së Tërbunit, Elvis Plori.

VLLAZNIA NË FAZËN MË KRITIKE PËR MBIJETESË

SKUADRËS I DUHET SUKSESI ME APOLONINË E ELBASANIN. Dy javët e ardhshme do të jenë vendimtare për mbijetesen e skuadrës së Vllaznisë në kategorinë superiore.

SERIA A, NUK KA FITUES NË “SAN SIRO”

NË ANGLI E SPANJË, PRETENDENTËT FITOJNË .Nuk ka fitues në derbin e 211 të “Madonnina”-s mes Milanit dhe Interit, pasi 90’ ka përfunduar në barazim 1-1. Spektakli ka qenë i garantuar në “San Siro” duke justifikuar të gjitha pritsh mëritë, por barazimi nuk kënaq asnjërin nga të dy ekipet, pasi mbeten në pozita jo të favorshme.

VLLAZNIA JEP SHENJA JETE, FITON ME FLAMURTARIN

POLICIA, PËRPLASET ME DREJTUESIT E BORDIT, SHKAK TIFOZËT.Vllaznia është rikthyer tek fitorja pas 6 humbjeve në kampionat, këtë herë ndaj Flamurtarit. Ka mjaftuar një gol i shënuar nga Hajdari që i ka dhënë tri pikë skuadrës shkodrane. Këtë herë me praninë  e tifozerisë shkodrane, skuadra arriti të zhvillonte një lojë të mirë e sigurisht, duke realizuar qëllimin kryesorë fitoren. Duke u ndalur tek takimi, ajo nisi e mirë për skuadrën  e Vllaznisë, që ishte më e vendosur në fushë.

BASKETBOLL, VLLAZNIA E PATHYESHME

KUQËBLUTË VIJOJNË KRYESIMIN, MPOSHTIN FLAMURTARIN.Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj vijon me fitore të njëpasnjëshme duke mos pësuar asnjë humbje në 7 takime. Këtë herë ka qenë radha e Flamurtarit që të pësonte humbjen nga kuqe blutë. Skuadra shkodrane ka fituar 93-62, duke e dominuar gjatë gjithë kohës ndeshjen.

VLLAZNI SULMUESE NDAJ FLAMURTARIT

BILETAT ME ÇMIME SIMBOLIKE, PRITEN SHUMË TIFOZË.Skuadra e Vllaznisë, do të kërkojë të jetë më sulmuese se asnjëherë tjetër, në sfidën ndaj Flamurtarit. Trajneri, Baldo Raineri ka bërë të ditur pak a shumë dhe formacionin me të cilin do të kërkojë tre pikë e para, pas 6 humbjeve radhazi në kampionat. Nisur dhe nga mungesat e dy lojtarëve si Soza e Sykaj që kanë qenë titullar në takimet e fundit,

VLLAZNIA PËR FITORE NDAJ FLAMURTARIT

RAINERI KA BESIM TEK MBËSHTETJA E TIFOZËVE KUQEBLU. Vllaznia do të hyjë për fitore në ndeshjen ndaj Flamurtarit me qëllim që të lërë pas paraqitjet e dobëta të realizuar gjatë këtyre gjashtë javëve në kampionat.

“QAZIM DERVISHI” SËRISH PROBLEME ME PARKETIN

EKIPET NUK REALIZOJNË STËRVITJE, NDËRHYHET PËR RIPARIM. Nuk është më diçka e re, problemi i parketit të pallatit të sportit “Qazim Dervishi”.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA