MUNDJA, MARTIN BIBA RIZGJIDHET PRESIDENT I FEDERATËS

FITON BETEJËN ME DEPUTETIN E PS ARBEN NDOKA QË NUK MORI ASNJË VOTË. Debatet që shoqëruan fillimin e Asamblesë Zgjedhore të Federatës së Mundjes nuk e penguan Martin Bibën që të rizgjidhet President. Martin Biba do të vijojë të drejtojë Mundjen shqiptare pasi fitoi garën zgjedhore ndaj rivalit të tij Deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka.

MUNDJA, MARTIN BIBA RIZGJIDHET PRESIDENT I FEDERATËS

FITON BETEJËN ME DEPUTETIN E PS ARBEN NDOKA QË NUK MORI ASNJË VOTË. Debatet që shoqëruan fillimin e Asamblesë Zgjedhore të Federatës së Mundjes nuk e penguan Martin Bibën që të rizgjidhet President. Martin Biba do të vijojë të drejtojë Mundjen shqiptare pasi fitoi garën zgjedhore ndaj rivalit të tij Deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka.

MUNDJA, MARTIN BIBA RIZGJIDHET PRESIDENT I FEDERATËS

FITON BETEJËN ME DEPUTETIN E PS ARBEN NDOKA QË NUK MORI ASNJË VOTË. Debatet që shoqëruan fillimin e Asamblesë Zgjedhore të Federatës së Mundjes nuk e penguan Martin Bibën që të rizgjidhet President. Martin Biba do të vijojë të drejtojë Mundjen shqiptare pasi fitoi garën zgjedhore ndaj rivalit të tij Deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka.

SHQIPËRI-ARMENI, UEFA GJOBIT SHQIPËRINË ME 50 MIJË EURO

NDËSHKIM PËR PARULLAT RACISTE DHE HEDHJEN E FISHEKZJARREVE NË FUSHË. Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit me 50 mijë euro për ndeshjen Shqipëri-Armeni, e fituar 2-1 nga kuqezinjtë e De Biazit. Shkak për këtë gjobë janë parrullat raciste të tifozëve shqiptarë dhe hedhja e fishekzjarreve në fushë.

SHQIPËRI-ARMENI, UEFA GJOBIT SHQIPËRINË ME 50 MIJË EURO

NDËSHKIM PËR PARULLAT RACISTE DHE HEDHJEN E FISHEKZJARREVE NË FUSHË. Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit me 50 mijë euro për ndeshjen Shqipëri-Armeni, e fituar 2-1 nga kuqezinjtë e De Biazit. Shkak për këtë gjobë janë parrullat raciste të tifozëve shqiptarë dhe hedhja e fishekzjarreve në fushë.

SHQIPËRI-ARMENI, UEFA GJOBIT SHQIPËRINË ME 50 MIJË EURO

NDËSHKIM PËR PARULLAT RACISTE DHE HEDHJEN E FISHEKZJARREVE NË FUSHË. Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit me 50 mijë euro për ndeshjen Shqipëri-Armeni, e fituar 2-1 nga kuqezinjtë e De Biazit. Shkak për këtë gjobë janë parrullat raciste të tifozëve shqiptarë dhe hedhja e fishekzjarreve në fushë.

VLLAZNIA, HUMBET FINALEN ME FLAMURTARIN

KUQEBLUTË NUK ARRIJNË TË RUAJNË KURORËN PËR MOSHAT U-17.

VLLAZNIA, HUMBET FINALEN ME FLAMURTARIN

KUQEBLUTË NUK ARRIJNË TË RUAJNË KURORËN PËR MOSHAT U-17.

SEVILJA RUAN KURORËN,FITON EUROPA LEAGUE

SPANJOLLËT MPOSHTËN DNIPRO NË FINALE,THYEN REKORD. Europa League është sërish e Sevilla-s. Unai Emery bën bis për të dytin vit radhazi. Duke përfshirë këtu edhe Kupën Uefa, ky është trofeu i katërt për Sevillan që shënon kështu një rekord absolut në historinë e kompeticionit falë një dygolëshi të heroit Carlos Bacca.

SEVILJA RUAN KURORËN,FITON EUROPA LEAGUE

SPANJOLLËT MPOSHTËN DNIPRO NË FINALE,THYEN REKORD. Europa League është sërish e Sevilla-s. Unai Emery bën bis për të dytin vit radhazi. Duke përfshirë këtu edhe Kupën Uefa, ky është trofeu i katërt për Sevillan që shënon kështu një rekord absolut në historinë e kompeticionit falë një dygolëshi të heroit Carlos Bacca.

BOTA