VLLAZNIA PËR FITORE NDAJ LAÇIT

SKUADRA SËRISH ME MUNGESA, TRAJNERI BESON PËR ARRITJEN E TRI PIKËVE. Vllaznia do të kërkojë një fitore në ndeshjen e ditës së shtunë ndaj Laçit. Skuadra shkodrane do të luajë në stadiumin “Kastrioti” të Krujës kjo pasi stadiumi “Loro Boriçi” i është nënshtruar punimeve për rikonstruksionin e tij.

RANIERI “FLIRTON” ME VLLAZNINË

TEKNIKU ITALIAN: JAM I HAPUR PËR NJË TJETËR OFERTË. Nese Vllaznia me ben nje tjeter oferte nuk do ta mendoja 2 here per ti thene po drejtimit te klubit me te vjeter ne Shqiperi.

MIQËSORE LUKSI, SHQIPËRIA HUMBET ME GJERMANINË

VETERANËT ZHVILLOJNË NDESHJEN MIQËSORE NË “ELBASAN ARENA”. Gola pa fund në miqësoren e lluksit zhvilluar të enjten pasdite në impiantin “Elbasan Arena”, mes një përfaqësuese gjermane të viteve 90 e më tej dhe asaj shqiptare. Për 58 minuta janë shënuar 7 gola, 4 nga miqtë dhe tre nga vendasit. Nën drejtimin e ish-arbitrit të FIFA-s Bujar Pregja, kjo miqësore prodhoi jo pak, duke evidentuar edhe ish-lojtarët që dikur dhanë një super kontribut të ishin sërish në fushë. Shqipëria nisi ne kete miqesore ndeshjen me kete formacion:

VLLAZNIA NDAJ LACIT DO TË LUAJË NË KRUJË

DREJTUESIT NUK PAGUAJNË DOT KOSTON E LARTË TË “QEMAL STAFËS”. Vllaznia do të luajë ditën e shtunë ndaj Laçit, në stadiumin Kastrioti në Krujë. Ky është vendimi më i fundit, ndonse u prit që skuadra shkodrane ti zhvillonte dy takimet e saj në stadiumin “Qemal Stafa”. Ky ndryshim ka ardhur në ditët e fundit, teksa drejtuesit e Vllaznisë pas bisedës që kanë patur me drejtues të stadiumit nuk kanë rënë dakort për anën financiare.

KATEGORIA E PARË, ADA NË DY NDESHJET E MBIJETESËS

KREPI: DUHET TË FITOJMË 6 PIKË NDAJ BURRELIT E MAMURRASIT. Kategoria e parë e futbollit ka hyrë në dy javët e saj të fundit ku do të përcaktojë ekipet të cilat do të bien por dhe ajo që do të kalojë në superiore. Veriu këtë vit synon që të përfaqësohet me Tërbunin në elitën e futbollit shqiptar, ndërkohë Ada e Velipojës, pas shumë problemeve kërkon mbijetesën.

“CHAMPIONS LEAGUE”, BARCELONA DREJT FINALES SË MADHE

KATALANASIT FITOJNË ME REZULTATIN 3-0 NDAJ BAYERN MYNIH TË PEP GURADIOLËS . Barcelona ka arritur të fitojë 3-0 ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar në “Camp Nou”. Katalanasit tashmë janë më pranë finales së Berlinit duke zhvilluar një superndeshje në të cilën gjermanët e Pep Guardiolës rezistuan deri në minutën e 77-të ndërsa më pas nisi festivali I Leo Messit.

CHAMPIONS, BARCELONA “SHTYP” BAVAREZËT

LEO MESSI DOPIETË, MPOSHT GJERMANËT NË “KAMP NOU”. Barcelona shtyp Bayern Mynih duke e fituar 3-0 ndeshjet e parë gjysmëfinale të zhvilluar në “Camp Nou”. Katalanasit tashmë janë më pranë finales së Berlinit duke zhvilluar një superndeshje në të cilën gjermanët e Pep Guardiolës rezistuan deri në minutën e 77-të ndërsa më pas nisi festivali I Leo Messit.

“LORO BORICI” NE DITEN E KATERT TE PUNIMEVE

PRITET FILLIMI I PUNIMEVE PER TRIBUNEN QENDORE, MOMENTALISHT PO BEHEN STUDIMET SIZMIKEhttp://www.youtube.com/watch?v=hfG31NiQN-4

“CHAMPIONS LEAGUE”, JUVENTUS FITON BETEJËN E PARË

SONTE ZBRESIN NË FUSHË BARCELONA DHE BAYERN MYNIH, SFIDA MBETET E HAPUR. Juventusi hedh një hap drejt finales së Champions League që do të zhvillohet në Berlin, pas fitores ndeshjen e parë gjysmëfinale përballë Realit të Madridit me rezultatin e ngushtë 2-1.

CHAMPIONS, SONTE GJYSMËFINALJA E PARË

JUVENTUS DHE REAL MADRID KËRKOJNË FINALEN E MADHE, PREMTOHET SPEKTAKËL. Champions League, vjen sonte me ndeshjen e parë gjysmëfinale të këtij kompeticioni. Juventus do të presë në shtëpi, Realin e Madridit në një ndeshje ku nuk mund të përcaktohen favoritët. Juve kërkon finalen, Juve do luajë për finalen. Kjo ishte kryefjala e konferencës së Maksi Alegrit në prag të sfidës kundër Realit.

BOTA