UKRAINË-SHQIPËRI, BASHKË PËR FËMIJËT JETIMË

Skuadra e Ukraines ndodhet ne Shkoder ne prag te ndeshjes me Kombetaren e Kosoves.

MIQËSORE LUKSI, ITALIA DHE ANGLIA BARAZOJNË

HOLLANDA TREGON FORCËN REALE FITON 2-0 NDAJ SPANJËS. Mbrëmja e së martes ka dhuruar dy ndeshje spektakolare. Jo më kot u cilësuan si miqësore luksi për vetë emrat e ekipeve që ishin kundër njëri-tjetrit.

FINO PREMTON STADIUME TË REJA DHE PRIVATIZIM KLUBESH

Me zyrtarzimin e Bashkim Finos si rivali i presidentit të FSHF Armando Duka në zgjedhjet e reja për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit që do të mbahen në datën 7 shkurt, ka nisur edhe dueli i deklaratave mes dy kandidatëve. Nëse Duka e vuri theksin te fakti se nëse do të rizgjidhet president i FSHF do të korigjojë gabimet të shkuarës ndërsa i kërkoi politikës të qëndrojë larg futbollit, ish kryeministri Bashkim Fino kishte disa pika te të cilat do të përqëndrohet platforma e tij nëse fiton zgjedhjet.

CUNGU: 80% E LOJËS NE PADRON TË FUSHËS

 Vllaznia ka luajtur në shtëpinë e saj ndeshjen me Flamurtarin e cila u mbyll në barazim me rezultatin 1-1.

ZGJEDHET PRESIDENTI I RI I FIFA-s

Gianni Infantino është zgjedhur në krye të FIFA-s.

SMAJLAJ NDERON, ATLETI RENDITET I 9-ti NË EUROPIAN

Atleti shkodran Izmir Smajlaj ka arritur një rezultat pozitiv në kampionatin europian të atletikës.

PLAÇKITET DYQANI I FSHF-së, HAJDUTËT MORËN 120 FANELLA TË KOMBËTARES

Dëshira për të veshur fanellat origjinale të kombëtares shqiptare të futbollit dhe pamundësia për t’i blerë për shkak të çmimeve tepër të larta, ka shtyrë disa hajdutë guximtarë t’i sigurojnë në mënyrën e tyre nga dyqani zyrtar i FSHF¬-së në kryeqytet.

USAIN BOLT, MEDALJA E TRETË NË OLIMPIADA

 Historia e përshëndet xhamajkanin Usain Bolt si atletin më të madh të të gjitha kohërave.

VLLAZNIA -SKENDERBEU PERDUNDON 0-0.KORÇARET HUMBEN NJE PENALLTI

Ka përfunduar në barazim 0-0 përballja në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër mes Vllaznisë dhe Skënderbeut kryesues, e vlefshme për javën e 14-të të Superligës.

KELMENDI VENDOS REKORD NE LOJRAT OLIMPIKE

Kampionia e botës, Majlinda Kelmendi ka fituar me Ipon ndeshjen e parë në Lojërat Olimpike, pasi ka mposhtur zviceranen Evelye Tschopp.

BOTA