VLLAZNIA DREJTON SYTË NGA SHKODRANËT

KËRKOHEN PËRFORCIME ME LOJTARË TË DALË NGA AKADEMIA.Ekipi i Vllaznisë, këtë vit, sidomos në merkaton e janarit, do të kërkojë të bëjë disa përforcime tashmë të bëra publike. Por ditët e fundit, është mësuar se drejtuesit e skuadrës, pasi dhe janë konsultuar me stafin teknik, kaanë drejtuar sytë nga futbollistët shkodranë, të cilët kanë dalë nga akademia e Vllaznisë.

PREMIER LEAGUE, ÇELSI KAMPION DIMRI

NDALEN CITY DHE UNITED, FITON  VETËM ARSENALI .Me 46 pikë në 19 ndeshje Çelsi shpallet kampion dimri në kampionatin anglez të futbollit. Më në fund ky kampionat ka mbyllur siparin për vitin 2014. Skuadra e drejtuar nga Hose Mourinjo, ka barazuar me Sauthempton por ky rezultat nuk është ndikoi shumë në kreun e renditjes, pasi Chelsi qëndroi sërish i pari.

ZHVILLOHET KUPA “SKENDER BILALI”

MARRIN PJESË KATËR EKIP, FITOJNË GAZETARËT SPORTIVË.Kolegjiumi i arbitrave të Shkodrës me rastin e festive të fundvitit ka organizuar kupën “Skender Bilali” në shenjë respekti për ish-drejtuesin e këtij kolegjiumi.

TENIS, ZHVILLOHET TURNEU “SHKODRA INDOOR 2014”

MARRIN PJESË SPORTISTË DHE NGA DIASPORA PËRVEÇ ATYRE SHQIPTARË.Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” është duke u zhvilluar turneu ndërkombëtarë në Teniss, In Door i vetmi turne që realizohet në shqipëri në ambjente të mbyllura.

PREMIER LEAGUE NUK KA PUSHIM

FITOJNË TË TË MËDHATË, ARSENALI ME VËSHTIRËSI .E ndërsa të gjithë pushojë për festat e fundvitit, Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, vetëm kampionati anglez i futbollit vazhdon me një ritëm të ‘çmendur’. Premier League ashtu sikur cdo vit tjetër edhe sivjet vazhdon që të jetë i vetmi kampionat ku pushimi është i ndaluar, madje intesiteti i ndeshjeve është akoma më i madh, pasi kalendari është i ngjeshur.

VLLAZNIA DO TRE PËRFORCIME NË JANAR

SYNOEHT NJË SULMUES, MBROJTËS E MESFUSHORË.Skuadra e Vllaznisë duket se ka piketuar dhe reparet ku do të ndërhyjë në merkaton e janarit përsa i përket përforcimeve në merkaton e janarit. Siç mësohet nga burime pranë stafit drejtues, do të synohet si përforcim nga një lojtarë për repartin e sulmit, të mesfushës dhe të mbrojtjes.

“JUBAN-DANJA” NË FESTËN E FUNDVITIT

JEPTEN TITUJ MIRËNJOHJE PËR GAZETARËT DHE MEDIAT E SHKODRËS.Ekipi i parë i futbollit të femrave në Shqipëri, “Juban-Danja” ka organizuar një aktivitet në lidhje me rastin e festive të fundvitit. Në këtë organizimin, për pjestarëve të ekipit e futbollisteve, nuk kanë munguar dhe prania e gazetarëve sportivë.

ANCELOTTI: 2014, VITI I REALIT TË MADRIDIT

FITUAM GJITHÇKA, RONALDO ËSHTË I FAVORIZUAR PËR “TOPIN E ARTË”.Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se viti që po lëmë pas ka qenë i madrilenëve. Reali i Madridit fitoi Champions League, Kupën e Mbretit, Super Kupën e Europës dhe Botërorin e Klubeve.

VLLAZNIA, TALENTËT I NËNSHTROHEN KOTRATAVE

KRYMI, ÇINARI E HAKAJ ME KONTRATA 3-VJEËARE ME KUQEBLUTË.Ashtu sië pritej dhe ishte paralajmëruar nga Star plus, disa ditë më parë drejtuesit e skuadrës së Vllaznisë kanë bërë lëvizjet e para përsa i përket administrimit të talentëve të saj.

VLLAZNIA DO SHESË LOJTARË TË AKADEMISË

NUK BËHEN PUBLIK EMRAT, SYNOHEN DHE PËRFORCIME.Skuadra e Vllaznisë, në merkaton e janarit ndryshe nga vitet e tjera do të kërkojë të shesë disa lojtarë përveç afrimeve që mund të bëjë.

BOTA