BASKET FEMRA, VLLAZNIA FITON ME TIRANËN, DHURATË GJEÇAJT

Skuadra e Vllaznisë në basketboll për femra i ka bërë dhuratën më të bukur trajnerit Bledar Gjeçaj në 50-vjetorin e tij të lindjes. Vajzat shkodrane...
video

KORONAVIRUSI, SKËNDERBEU-KUKËSI, VLLAZNIA-PARTIZANI PA TIFOZË!

Komiteti i Emergjencës në Federatën Shqiptare të Futbollit është mbledhur ditën e sotme për të vlerësuar situatën pas të urdhërit nr. 132, dt. 8/3/2020...

MERKATO KUQEBLU, ENDE NUK ËSHTË MBYLLUR

Merkatoja e Vllaznisë ende nuk është mbyllur.

PRESIDENTI ME ARMË NË FUSHË NDËRPRITET KAMPIONATI GREK I FUTBOLLIT

Qeveria greke ka marrë vendim të ndërpritet në një afat të pacaktuar kampionati grek i futbollit, pas ngjarjeve të një dite më parë në...

LARGOHET I RIU PALUSHANI: TEK VLLAZNIA S’KA MERITOKRACI

Skuadra e Vllaznisë ka humbur një tjetër futbollist që mund të ketë të ardhme dhe që në fakt ishte vetë klubi një vit më...

RIKUPERIMET E VLLAZNISË, GOCAJ DHE PJESHKA GATI

Në listën e lojtarëve që do të ishin pjesë e fazës përgatitore të Vllaznisë në Malin e Zi ishin natyrisht edhe Olsi Gocaj dhe Denis Pjeshka edhe pse këto dy të fundit ishin të dëmtuar dhe nuk janë nisur sëbashku me ekipin drejtë Ulqinit.

VLLAZNIA, BALLAFAQOHET NË KËSHILL, NERITAN KALAMISHI

http://www.youtube.com/watch?v=Son06D17rK0

SHKODËR, ZHVILLOHET MES KOPSHTEVE GARA ME BIÇIKLETA

Qendra kulturore e fëmijëve në bashkëpunim me bashkinë Shkodër dhe kopshtet e qytetit kanë organizuar në stadiumin "Loro Boriçi" garën me biçikleta mes fëmijëve...

KOMBËTARJA, DE BIASI SHPALL LISTËN PËRFUNDIMTARE TË LOJTARËVE

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi ka zbardhur listën e lojtarëve që ka ftuar për ndeshjet me Danimarkën dhe me Portugalinë. Risia e teknikut për dy sfidat vendimtare që vendosin fatin e kualifikimit është Berat Xhimshiti. Ndërsa një tjetër lajm që ka zyrtarizuar De Biasi është zëvendësimi i Altin Lalës me Erion Bogdanin në pozicionin e zv.trajnerit të kombëtares. Përsa i përket ndeshjeve të shtatorit, De Biasi deklaroi se nuk kënaqet me dy barazime duke kërkuar më shumë.

MERR NJË TJETËR ÇMIM MAJLINDJA KELMENDI NGA FEDERATA NDËRKOMBËTARE E XHUDOS

Federata Ndërkombëtare e Xhudos shpall Majlinda Kelmendin si “xhudistja më e mirë e sotme”.

BOTA