VOLEJBOLL, VLLAZNIA RREZIKON SEZONIN E RI

KRROQI: FEDERATA KA RRITUR KUOTAT FINANCIARE.Ekipi i Vllaznisë në Volejboll, qoftë për meshkuj dhe për femra mund të rrezikojë pjesmarrjen për sezonin e ri sportiv. Shkak është bërë rritja e kuotave financiare nga federata shqiptare e voljebollit çka për Vllazninë është një problem serioz. Nisur nga kjo, pyetja që lind është se a rrezikon seriozisht pjesmarrjen ekipi i Voljebollit.

ARGJENTINA HAKMERRET NDAJ GJERMANISË

KOMBËTARJA ANGLEZE VAZHDON TË MOS BIND ME LOJËN E SAJ.Dy finalistet e Kampionatit Botëror “Brazil 2014” zhvilluan një ndeshje miqësore, ku këtë herë Argjentina arriti një fitore 4-2 ndaj Gjermanisë. Trajneri i ri i Argjentinës, Gerardo Martino në ndeshjen e tij të parë në stolin e kësaj kombëtareje nuk pati në dispozicion Lionel Messi-n, por gjeti një Angle Di Maria të jashtëzakonshëm, i cili dhuroi tre asiste dhe shënoi një gol.

KOMBËTARJA, SHQIPËRIA GATI PËR PROTUGALINË

5 MIJË EURO PREMIO PËR NJË BARAZIM.
Ekipi kombëtar i Shqipërisë me datën 7 Shtator do të  nisë aventurën në takimet kualifikuese për Euro 2016.

TOP 10 PËRFORCIMET MË TË SHTRENJTA

SUAREZ, RODRIGUEZ E DI MARIA MBAJNË TRE VENDET E PARA.
Afati përfundimtar i merkatos së verës që është mbyllë të hënën  ka sjell disa transferime interesante.

YJET DHUROJNË SPEKTAKËL NË NDESHJEN PËR PAQE

MARADONA E ROBERTO BAGGIO DHUROJNË SPEKTAKËL. Yjet e futbollit botëror kanë zhvilluar një ndeshje miqësore në Romë. Ky takim është organizuar nga Papa Françesku, derisa qëllimi i kësaj përballje ka qenë gjetja e një zgjidhje diplomatike për krizën në Gaza.

VLLAZNIA MBYLL AFRIMET E FUNDIT

KATËR LOJTARË NË PRITJE TË LEJE KALIMEVE
Vllaznia ka mbyllur përfundimisht merkaton me federimet e fundit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi dita e hënë është dita e fundit zyrtare e saj.

AKADEMIA, TALENTET NË PROVË TEK EKIPET E HUAJA

HASAN: ËSHTË PREMTUAR NGA MENAXHERËT E “GEA SPORT”
Talentet që do të dalin nga akademia e Vllaznisë brenda këtij viti do të testohen tek disa ekipe të huaja.

NIS SERIA A, JUVE DHE ROMA +3

KAMPIONATI ITALIAN I FUTBOLLIT NIS ETHET E SEZONIT TË RI.
Roma dhe Juventusi e kanë nisur mjaft mirë kampionatin italian duke marrë fitoret e para për edicionin e ri. Juventusi fitoi në transfertë përballë ekipit të Kievos me rezultatin 1-0 me një autogol të shënuar nga vendasit.

DI MARIA, NUK SHPËTON MANCHESTER UTD

DJAJTË E KUQ E KANË NISUR KEQ SEZONIN, BARAZOJNË ME DEBUTUESIT.
Problemet e Manchester United këtë fillim edicioni nuk i zgjidh dot as blerja më e shtrenjtë në historinë e kampionatit anglez, Di Maria.

NDALET BAYERN MUNCHEN

BAVAREZËT BARAZOJNË ME SHALKEN, DOMUNON BAYER LEVERKUSEN

BOTA