17 C
Shkoder, AL

ITALIANËT ‘TË ÇMENDUR’ PAS SHQIPËRISË

Shqipëria ka qenë shteti më i kërkuar në Google për destinacion turistik për italianët për vitin 2018. Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet...

55 VJET ARKIV I FORCAVE TË ARMATOSURA, XHAÇKA: ROJTAR I KUJTESËS HISTORIKE

Arkivi Qendror i Forcave të Armatosura shënon 55 vjetorin e krijimit, duke regjistruar 516 fonde arkivore dhe një trashëgimi dokumentare prej 35 milionë fletësh. Ministrja...

DITA BOTËRORE E SINDROMËS DOWN, MANASTIRLIU: ANALIZA E ADN FALAS

Analiza e ADN dhe një seri analizash për zbulimin e diagnozave para-lindjes, tashmë do të ofrohen falas në strukturat publike. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

MESAZHI I ZV/AMBASADORES SË SHBA: JU QË DONI TË NDIKONI NEGATIVISHT NË REFORMËN NË...

Zv/Ambasadorja e SHBA, Leyla Moses-Ones dha një mesazh për të gjithë ata, që sipas saj, duan të ndikojnë negativisht në reformën në Drejtësi. "Ju e...

EMERGJENCË NË DREJTËSI/ 11 GJYKATA MBETEN PA DREJTUES, KRYETARËT QË I ‘DOGJI’ VETTINGU

Një vit nga veprimi i ligjit të Vetingut, pasojat kanë tejkaluar çdo parashikim. Përpos boshatisjes së Gjykatës Kushtetuese dhe mbylljes së Gjykatës së Lartë,...

SHQIPËRI-TURQI,PUBLIKOHEN MASAT. JA SENDET E PALEJUARA NË STADIUM

Dita e premte rezervon ndeshjen e parë të Shqipërisë në eliminatoret e Europianit 2020, dhe në “Loro Boriçi” vjen Turqia, në një sfidë që...

ZGJEDHJET LOKALE, ZBARDHET AXHENDA E OSBE/ODIHR NË TIRANË

Përfaqësuesit e OSBE/ODIHR pritet të mbërrijnë sot në Tiranë për një vizitë dy ditore në vendin tonë. Përfaqësuesit e OSBE/ODIHR Ana Rusi dhe Alexey Gromov...

HARTA, SI “PO PUSHTOJNË” SHQIPTARËT EUROPËN SI AZILANTË

Elida Musa aplikoi për herë të parë në dhjetor të vitit 2018 për azil në Francë. Elida ka një diplomë për infermieri. Megjithatë angazhimet...

ÇMIMET E APARTAMENTEVE NË TIRANË MË TË SHTRENJTAT NË RAJON

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe...

AMBASADA AMERIKANE KUJTON PËRVJETORIN E MARËDHËNIEVE ME SHQIPËRINË: PAS 52 VITESH NDËRPERJEJE…

Ambasada amerikane ka kujtuar përmes një video ceremoninë historike në ’91, kur u rivendosën marëdhëniet diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA-ve pas një ndërprjeje 52-vjeçare. "Çdo...

Na ndiqni

70,795FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA