NDËRRON JETË MJEKU I DYTË ME COVID-19 NË SHQIPËRI!

COVID- 19 merr një tjetër jetë nga bluzat e bardha. Mjeku Hysni Shkjau ka humbur betejën me koronavirusin, pas disa ditësh "luftë" në spitalin...

SHKODËR, CEREMONIA E LAMTUMIRËS E INTELEKTUALES LUME JUKA

Lume Juka, intelektualja nga Shkodra, një humaniste e njohur dhe kontribuese në shumë fusha, vajza e ish-ministrit Musa Juka në kohën e Mbretit Zog...

“ÇAMËRIA NUK HARRON”, SHQIPTARËT E IZMIRIT PËRKUJTOJNË 76- VJETORIN E GJENOCIDIT NDAJ SHQIPTARËVE TË...

Në përkujtim të 76-vjetorit të gjenocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë, në Izmir të Turqisë janë organizuar shoqatat shqiptare. Ata kanë vendosur kurorë të...

KONFLIKT DIPLOMATIK POSTAR NË SHKODËR, ARSYEJA E NDALIMIT TË KOMUNIKIMEVE ME JASHTË, ÇFARË SHKRUANTE...

“Le Siècle” ka botuar, të mërkurën e 24 tetorit 1888, në ballinë, një shkrim në lidhje me arsyen e një konflikti postar asokohe në...

RRËFIMI I PACIENTIT: ULËRIMA, KOLLË DHE VRAP, JU TREGOJ ÇFARË PASHË BRENDA INFEKTIVIT, JU...

Mjekët janë heronjtë e heshtur që po përballen në vijën e parë të rrezikut nga COVID-i. Një qytetar i prekur me koronavirus, që tashmë...

TË UDHËTOJMË NË KOHË PANDEMIE? JA RREGULLAT QË DUHET TË NDIQNI PARA SE TË...

Keni në plan të udhëtoni diku? Nëse do të kryeni ndonjë fluturim atëherë duhet të dini paraprakisht disa rregulla, që duhen zbatuar nga hyrja...

COVID-I NUK TREMB KOSOVARËT, DYNDEN DREJT BREGDETIT SHQIPTAR! NË 2 ORË HYJNË 8 MIJË...

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë...

MANASTIRLIU APEL: NË INFEKTIV, TË RINJ QË PO TRAJTOHEN PËR SIMPTOMA TË RËNDA NGA...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu iu bën apel të rinjve për të marrë përgjegjësi individuale për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Manastirliu deklaron se në...

VDEKJET NGA AKSIDENTET NË SHQIPËRI NË 2019-N, GATI 4 HERË MË TË LARTA SE...

Në vitin 2019, nga aksidentet rrugore në Shqipëri humbën jetën 519 persona, ose gati 12% më shumë se viti i kaluar, sipas të dhënave...

ISH-KRYETARJA E GJYKATËS SË LARTË ‘NGEC’ NË VETTING, KPK SHKARKON NGA DETYRA SHPRESA BECAJ

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë Shpresa Becaj duke e shkarkuar nga detyra. Sipas KPK, me...

BOTA