12 C
Shkoder, AL

GENT IBRAHIMI: TETORI E GJEN SHQIPËRINË ME SPAK DHE PROKUROR TË PËRGJITHSHËM

Kryetari i KLP, Gent Ibrabimi beson se muaji tetori do ta gjejë Shqipërinë me institucionin e SPAK dhe me Prokurorin e Përgjithshëm. Deklarata u...

DREJTËSIA E RE/ DOSJET QË I HIQEN SPAK-UT, NGA VRASJET, KOMPLOTI TEK RRËMBIMET

Kompetencat prokurorisë së Posaçme, Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe Gjykatave Speciale ndahen të tre degë. Dega e parë dhe kryesore e kompetencave të SPAK-ut...

ZVOGËLOHET “ARENA KOMBËTARE”, INAUGURIMI PËRBALLË KAMPIONËVE TË BOTËS

Shqipëria do të ketë një stadium të kategorisë së katërt, referuar standardeve të UEFAs, të cilit i mungon vetëm kriteri i kapacitetit (mbi 35...

SORECA URON NXËNËSIT DHE I FALENDERON NË SHQIP: KINI BESIM TEK VENDI JUAJ, SHUMË...

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca në kuadër të fillimit të vitit të ri shkollor, ka uruar këtë të hënë të gjithë nxënësit...

GRUPI PARLAMENTAR DEMOKRAT KALLËZON PPP-TË PËR RRUGËT ORIKUM-DUKAT DHE MILOT-BALLDREN

Grupi Parlamentar Demokrat ka dorëzuar në Prokurori një kallëzim për PPP e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren. Kallëzimi u dorëzua nga deputeti Halit Valteri, i cili...

A PATI SHKËMBIME DUARSH? 77-VJETRORI I KONFERENCËS SË PEZËS BËN BASHKË METËN DHE VELIAJN

Ndonëse klima politike në vend ka qenë e ‘nxehtë’ nga përplasjet mes opozitës dhe maxhorancës, duke mos kursyer as Presidencën, 77-vjetori i Konferencës së...

“MBETJE PLASTIKE NË TRUPAT E FËMIJËEVE” TË DHËNAT ALARMANTE TË STUDIMIT

Enti Federal i Mjedisit ka gjetur thuajse te të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike. Disa syresh janë të dëmshme për shëndetin. Gjithsej janë...

200 MIJË NXËNËS MË PAK NË BANKA KËTË VIT, NË KRAHASIM ME FILLIMIN E...

Tkurrja e popullsisë po ndikon drejtpërsëdrejti në sektorin e arsimit në vend, pasi çdo vit që kalon shkollat janë duke u përballur me sfidën...

UNESCO: SHQIPËRIA NDËR VENDET ME EMIGRACIONIN MË TË LARTË TË NJERËZVE TË ARSIMUAR NË...

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet e varfra. Shqipëria...

IZET HAXHIA NUK LIROHET SËRISH NGA BURGU

Gjykata e Apelit Tiranë ka lënë në fuqi vendimin e të gjykatës së Tiranës për lënien në burg të Izet Haxhisë. I akuzuari për vrasjen...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA