NËNSHKRUHET MARRËVESHJA ME TURQINË, AHMETAJ: HAPI I RADHËS, FILLIMI I PUNËS PËR NDËRTIMIN E...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj bën me dije se është nënshkruar marrëveshja me Turqinë për ndërtimin e 522 banesave në Laç. Ahmetaj thotë se hapi...

ZGJEDHJET NË UNIVERSITETE DHE PROVIMET E MATURËS, SHAHINI: VITI I RI SHKOLLOR VIJON ME...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një konferencë për mediat foli për shumë tema të rëndësishme gjatë këtij viti akademik, duke filluar nga rindërtimi...

OFL DËRGON 243 KËRKESA PËR SEKUESTRO NË 5 MUAJ/ SPAK PRANON 102, KTHEN 80...

Në kuadër të aksionit të OFL dhe aktit normativ për sekuestro të pasurive që dyshohet se kanë ardhur si pasojë e aktiviteteve kriminale, SPAK...

POLAKËT “RIKTHEHEN” NË SHQIPËRI PËR PUSHIME, AGJENCITË TURISTIKE NISIN PROMOVIMIN, OFERTAT PËR PAKETA PAS...

Agjencitë polake kanë rinisur shitjen e paketave turistike që përfshijnë bregdetin shqiptar duke lajmëruar se pas 15 korrikut do të ketë fluturime dhe udhëtime...

RAMA KUJTON 30-VJETORIN E EKSODIT TË SHQIPTARËVE: KOHA PËR TË KUPTUAR ÇMIMIN E LIRISË

Më 2 korrik 1990 mijëra shqiptarë duke mposhtur frikën e një diktature gjysmëshekullore mësynë ambasadat e huaja, - ndër to edhe Ambasadën e Republikës...

MOSZBATIMI I MASAVE NDAJ COVID-19/ ISHSH GJOBIT 4 SUBJEKTE, U KRYEN 1804 INSPEKTIME NË...

ISHSH ka vendosur gjoba për 4 subjekte të cilat nuk respektonin masat ndaj COVID-19. Në statusin në FB, bëhet me dije se në 24...

EPIDEMIOLOGIA: VDEKJA E DOKTORIT PUSHI, DUHET TË NA VËRË TË GJITHËVE NË ALARM, VIRUSI...

Rovena Daja, epidemiologe e Institutit të Shëndetit Publik ka folur për situatën e koronavirusit në Shqipëri. Ajo është shprehur se është normale që QSUT të...

MË PAK QUMËSHT DHE MISH, INSTAT: NUMRI I GJEDHËVE KA RËNË ME 11.7 PËRQIND

Prej 4 vitesh sektori i blegtorisë ka pësuar rënie të ndjeshme si në numrin e krerëve te bagëtive por edhe në prodhimin e qumështit...

MIMOZA HAFIZI SHPALL KANDIDATURËN PËR REKTORE TË UT-SË: BASHKË DO TA MUNDIM KËTË TË...

Mimoza Hafizi deklaron kandidaturën për Rektore në Universitetine Tiranës. Në një postim në facebook ajo njofton se e ka depozituar mbrëmë kandidaturën. Hafizi: Pas vendimit...

ITALIA HAP KUFIJTË ME 14 VENDE JASHTË SCHENGEN-IT, POR JO ME SHQIPËRINË

Italia zgjedh të njëjtën linjë të BE në hapjen e kufijve. Prej ditës së nesërme lejohet lëvizja e lirë me 14 vendet extra Schengen përfshirë...

BOTA