32 C
Shkoder, AL

INSTAT: ULET 0.4 PAPËPUNËSIA NË TREMUJORIN E PARË NGA VITI I KALUAR

Niveli i papunësisë ka shënuar tjetër ulje në tremujorin e parë të vitit, duke arritur në nivele minimale rekord, si për meshkujt ashtu dhe...

ANULIMI I 30 QERSHORIT, SHTYHET ME 2 ORË MBLEDHJA E KQZ

Mbledhja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve e parashikuar të mbahet në orën 12:00 për të diskutuar mbi vendimin e Presidentit për anulimin e datës...

MASAT PËR PROTESTËN/ GARDH METALIK, KAMERA ME REZOLUCION TË LARTË

Policia e Shtetit por edhe Garda, ashtu si edhe në rastet e tjera kanë marrë masa për mbarëvajtjen e protestës së sotme të opozitës...

PROJEKTLIGJI/ QEVERIA: SI DO TË PROCEDOHET ME MAKINAT DHE GOMONET NËN SEKUESTËR

Qeveria ka përgatitur një projektligj lidhur me trajtimin e automjeteve dhe mjeteve lundruese që janë sekuestruar apo konfiskuar nga organet e ruajtjes së rendit...

SEZONI TURISTIK/ HAPEN 28 QENDRA SHËNDETËSORE VERORE, MANASTIRLIU: SHËRBIM DHE SIGURI PËR PUSHUESIT

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapi 28 qendra shëndetësore verore, që do të ofrojnë shërbim shëndetësor 24 orën në 7 ditë të javës...

ANËTARI I KQZ, SKËNDERI: NGA SOT PO PRINTOHEN TË GJITHA FLETËT E VOTIMIT

KQZ ka miratuar dhe përmbajtjen e fletëve të votimit për bashkitë e ngelura, duke përfunduar kështu punën e saj me këtë proces. Kompania Cetis...

SHQIPTARËT TË PARËT NË GJERMANI QË MARRIN NDIHMËN E KTHIMIT

Më shumë se 100.000 azilkërkues marrin që nga viti 2014 para që të largohen nga Gjermania, në formë ndihme. Shqiptarët renditen të parët për...

NUK KA DATË PËR NEGOCIATAT

Vendet e Bashkimit Europian filluan diskutimin në nivel ambasadorësh mbi datën e çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve...

VAZHDON MBJELLJA E KANABISIT NË 2019, QARQET MË PROBLEMATIKE

Në vitin 2018 qeveria e shpalli përfundimisht të fituar luftën me kanabisin. Pak kohë më parë Ministri Lleshaj deklaroi përpara drejuesve të lartë të...

SI DO TË KRYHET PAGESA E NDIHMËS EKONOMIKE DHE E AFTËSISË SË KUFIZUAR

Në projektligjin e miratuar tashmë nga qeveria dhe që pritet të mbërrijë së shpejti në Kuvend, përcaktohen format dhe procedurat që ndiqen për pagesën...

Na ndiqni

75,081FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA