25 C
Shkoder, AL

RAMA MESAZH PROKURORËVE: ATA QË E DINË QË NUK DO KALOJNË VETTINGUN PO LUAJNË...

Kreu i qeverisë Edi Rama i ka dërguar një mesazh prokurorëve të korruptuar duke i paralajmëruar se do të përballen me drejrtësinë. Rama tha...

KONKURUESHMËRIA, SHQIPËRIA ZBRET 5 POZICIONE

Shqipëria ka zbritur 5 shkallë në Raportin e Konkurrueshmërisë Globale për vitin 2019. Indeksi i publikuar të mërkurën nga "Forumi Ekonomik Botëror" i jep Shqipërinë...

KPA SHKARKON GJYQTARIN E APELIT NË KORÇË

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Sotiraq Lubonja. Lubonja është gjyqtari në Gjykatën...

RAMA PARALAJMËRON DHUNUESIT E GRAVE: SË SHPEJTI, LIGJ SHUMË TË RREPTË! ËSHTË KRIM I...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se shumë shpejt do të ketë një ligj, që do të parashikojë masa të rrepta për dhunuesit dhe autorët...

DONI TË BËHENI PJESË E FORCAVE TË ARMATOSURA? JA SI MUND TË APLIKONI

Nëse keni dëshirë për tu bërë pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, tashmë e keni një mundësi. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, përmes një...

DHUNA NDAJ GRAVE, KOSTO E LARTË PËR EKONOMINË SHQIPTARE

Dhuna ndaj grave është një fond i rëndë social po që e impakton shumë negativisht ekonominë një vendi. Programi i Organizatës së Kombeve të...

AUSTRIA 200 MIJË EURO NDIHMË SHQIPËRISË PËR TËRMETIN: BE DUHET TË HAPË NEGOCIATAT

Ministri i Jashtëm i Austrisë Alexander Schallenberg po zhvillon një vizitë në Shqipëri, ndërsa gjatë konferencës me ministrin Gent Cakaj deklaroi se "Dua të...

SHQIPTARËT RRITËN KONSUMIN E KAFESË PËR FRYMË, VENDI REKORD PËR NUMRIN E LARTË TË...

Tashmë, prej vitesh bar-kafetë, mbajnë vendin kryesor si një ndër institucionet më të rëndësishme sociale, kulturore dhe argëtuese dhe për këtë mjafton të shikojmë...

‘TATIMET’ BËJNË BILANCIN E AKSIONIT ANTI-INFORMALITET: JA SI DO TË VIJOJË TANI

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve Delina Ibrahimaj deklaroi se plani operacional anti-informalitet do të vijojë me strukturat e monitorimit në terren si edhe kontrollin...

SHQIPËRIA NJË NGA DHJETË QEVERITË ME EKUILIBRIN MË TË LARTË GJINOR NË BOTË

Shqipëria renditet e pesta qeveri në botë me ekuilibrin më të lartë gjinor në botë. Lajmi është bërë i ditur nga Entiteti i Kombeve...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA