33 C
Shkoder, AL

NDODH PËR HERË TË PARË NË VETTING! PROKURORI I APELIT SHKODER ‘DËNOHET’…TË KTHEHET SËRISH...

Për herë të parë, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, hallka e parë e procesit të vettingut për prokurorët dhe gjyqtarët, ka kthyer sërish në...

RAMA: DO TË KRIJOJMË AJKËN E ADMINISTRATËS, LUFTË NJERËZVE PARAZITË

Kryeministri Edi Rama ka një mesazh lidhur me administratën, duke treguar se çfarë është bërë dhe çfarë do të bëhet gjatë katër viteve të ardhshme.

“DO NGRIHEN NË KËMBË, KËTU BËHET NAMI”, RAMA BËN PARALAJMËRIMIN E FORTË PËR KRYEBASHKIAKËT

Në takimin e zhvilluar ditën e sotme në Kryeministri me koordinatorët e bashkëqeverisjes, kryeministri Edi Rama, ka përsëritur paralajmërimin për kryetarët e bashkive dhe...

PERPLASJA ME MINISTREN ,SHKARKOHET KREU I HIPOTEKËS

Ka qëndruar në detyrë vetëm 6 muaj, shkarkohet nga posti i Drejtorit të Zyrës Qendrore të Repgjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Elion Semanaj. Në nëntor...

SOT NIS PASTRIMI I DREJTËSISË, GJYQTARI I PARË QË JEP LLOGARI

Ditë historike për shqiptarët dhe Shqipërinë. Më në fund, ora e llogaridhënies për gjyqtarët dhe prokurorët shqiptarë, ka trokitur. Sot, procesi i Vetingut, një...

Dy shqiptarë arratisen nga burgu në Greqi, ja emrat

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i Koridalos (Emri origjinal Korydallos).  Shqiptarët e identifikuar me emrin K. Elvis dhe P. Leonard ishin dënuar për...

NJOFTIM I RËNDËSISHËM PËR PATENTAT NDËRKOMBËTARE DHE LEJET E QARKULLIMIT /KU MUND T’I TËRHIQNI

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DRSHTRR) njofton të gjithë ata që duan të udhëtojnë jashtë shtetit se leja e drejtimit ndërkombëtar...

VIDEO-SKANDALI, SHÇBA: NUK KA PATUR ANKESË NË POLICI PËR RASTIN

Disa orë pas arrestimit të policit në Malësi të Madhe, i akuzuar për ngacmim seksual ndaj një 15-vjeçareje, ka reaguar edhe SHÇBA, Shërbimi për...

RIHAPJA E DOSJES “AZEM HAJDARI”, IZET HAXHIA NË DORË TË GJYQTARIT TË 21 JANARIT

Hidhet shorti dhe përcaktohet gjyqtari që do të shqyrtojë kërkesën e Izet Haxhisë për hapjen e dosjes për vrasjen e Azem Hajdarit, ku Haxhia...

U VRA DHE U HODH NË KANAL, SOT VJEN NË ATDHE TRUPI I PRESIDENTIT...

Familja e Festim Latos në Vlorë ka hapur dyert e mortit, ndërsa sot në orën 15:00 do të presë në aeroportin e Rinasit trupin...

Na ndiqni

78,963FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA