26 C
Shkoder, AL

MOTI I KEQ, POLICIA APEL SHOFERËVE

Si pasojë e motit të keq me rreshje shiu dhe dëbore, në akset rrugore, në segmente të ndryshme ka pasur rënie gurësh dhe inertesh, si dhe në disa akse ka prezencë të dëborës. Shërbimet e Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë shtrirë në të gjithë akset problematike, ku orinentojnë drejtuesit e automjeteve të tregojnë kujdes dhe të rregullojnë shpejtësinë. Shiu, dëbora dhe errësira veshtirësojnë lëvizjen dhe shtojnë rrezikun për aksidente rrugore.

ÇELET EDICIONI I III I FESTIVALIT TË RESË, 214 ARTISTË NË TIRANË

Për 15 ditë rresht, Tirana do të mirëpresë 214 artistë nga 18 shtete, që do të na dhurojnë çdo ditë një performancë ndryshe. Muzikë,...

RAMA LETËR TË HAPUR PENSIONISTËVE

KRYEMINISTRI: BINDNI FËMIJËT TUAJ QË TË PAGUAJNË SIGURIMET SHOQËRORE.Kryeministri Edi Rama i ka nisur sot një letër të hapur gjithë pensionistëve. Me anë të kësaj letre ai i premton pensionistëve që duke nisur nga 1 janari i këtij viti e në vazhdim për ta nis një etapë e re.

AHMETAJ: KY, VITI I PARË ELEKTORAL ME SUFIÇIT. LAMË PAS NJË KRIZË TË MADHE

Në një bashkëbisedim me gazetarët paraditen e së martës, ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka bërë një pasqyrim të situatës ekonomike në vend.

OFICERI SHQIPTAR I DIPLOMUAR NGA AKADEMIA E MARINËS SË SHBA

Mario Trupja është bërë studenti i dytë shqiptar që diplomohet në Akademinë e Marinës në Shtetet e Bashkuara, një ndër institucionet më prestigjioze që...

KQZ ZËVËNDËSON SOT 8 VENDET NË PARLAMENT

NË SHKODËR, NË VEND TË VOLTANA ADEMIT DO TË JETË IRMA KOPLIKU. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të zëvendësojë sot 8 vendet në parlament që do të lihen bosh nga deputetët që kanë vendosur të garojnë për kryetar bashkie.4 deputet janë në kampin e majtë dhe 4 në kampin e djathtë.Në kampin e mazhorancës , largohet si deputet për të garuar në 21 qershor në Fier, Armando Subashi i cili do të zëvendësohët nga Bujar Cela.

DEBATE NË KOMISION, VOKSHI I KËRKON SQARIME NIKOLLËS PËR NISMËN “3 LËNDË NË 6...

Nisma "3 lëndë në 6 orë" ka shkaktur debat të ashpra në Komisionin e Edukimit. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla është thirrur në këtë komision për të sqaruar këtë nismë. Kryetarja e Komisionit, Albana Vokshi i ka kërkuar ministres të sqarojë se iniciativë e kujt është kjo nismë.

Vokshi: Ka ardhur nga portali, i ka shkuar kryeministrit, është nismë që e keni sjellë juve... na i sqaro. Nga ky informacion që na ka ardhur pesha e çantës është e fundit, pra nuk është pesha arsyeja e vërtetë. Pra kush e ka iniciuar, pse nuk ka një studim, kush janë modelet? Kush ka punuar, kush është grupi i punës, ku janë psikologët? E kemi me qetësi, është për fëmijët tanë nuk është për propagandë.

NGRICA DHE DËBORË NË KUKËS, 14 BORËPASTRUESE DHE 3 FADROMA PUNOJNË PËR HAPJEN E...

Qarku i Kukësit që prej mëngjesit të djeshëm vazhdon të jetë i përfshirë me temperatura të ulëta e reshje dëbore me intesitet të dobët. Lartësia e borës varion në akset rrugore nga 3 cm deri në 15 cm në rajonin e Tunelit Kalimash dhe 10 cm në Valbonë.Temperatura minimalë shkon deri në -2 gradë celsius, ndërsa i gjithë Qarku aktualisht është i furnizuar me energji elektrike.

MINISTRIA E ARSIMIT SHPALL DATAT E PROVIMEVE PËR MATURËN SHTETËRORE

Me 18 qershor do të mbahen zgjedhjet parlamentare dhe Ministria e Arsimit ka shpallur datat e provimeve për Maturën Shtetërore, duke shmangur ditën e votimeve.

NOKA: KEMI NJË POLICI TË INKRIMINUAR, FELAJ: MOS FOL PA FAKTE

Në komisionin e Sigurisë, deputeti i PD Flamur Noka ka deklaruar se kemi një polici të inkriminuar.

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA