26 C
Shkoder, AL

KALON VETTINGUN KRYETARI I GJYKATËS ADMINISTRATIVE KORÇË

Kalon vettingun kryetari i Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Korçë, Sokol Ibi. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit lë në detyrë dha paraditen e sotme...

NDRYSHOJNË RREGULLAT/ RAPORTI MJEKËSOR I AFTËSISË PËR PUNË, TANI DO JEPET NGA MJEKU I...

Një vendim i fundit i qeverisë i kalon atributin e lëshimit të raportit mjekësor që paraqitet nga punonjësit pranë punëdhënësit mjekut të familjes. Konkretisht...

DREJTËSIA E RE/ SI DO SHPËRBLEHEN PROKURORËT E SPAK-UT QË GODASIN ZYRTARËT E LARTË

Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme, të cilët do të dërgojnë para Gjykatës Speciale zyrtarët e lartë të korruptuar, duke u konfiskuar njëkohësisht edhe pasurinë...

“FOTO E DITËS”, SHBA E PËRKUJTON NË MËNYRË SPECIALE SHENJTOREN, NËNË TEREZA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë nuk ka harruar të përkujtojë veprën e humanistes Nënë Tereza, gruas shqiptare që me shembullin...

RAMA PUBLIKON VIDEON: FORCAT DETARE SHPËTOJNË 140 EMIGRANTË, MES TYRE EDHE FËMIJË

Forcat tona Detare me mision në Detin Egje falë ndërhyrjes së shpejtë kanë arritur të shpëtojnë 140 emigrantë afganë dhe sirianë, 30 prej tyre...

KOMISIONI I EKONOMISË RRËZON KANDIDATURËN E METËS PËR KREUN E KLSH

Kandidati i propozuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta për kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit Petraq Milo ka qenë sot në seancë...

NUK I PRESIN NË ZYRAT E SHTETIT?! RAMA U TREGON PENSIONISTËVE SI TË GJEJNË...

Kryeministri Edi Rama e quan histori suksesi ndërveprimin e qytetarëve me qeverinë përmes platformës online "Bashkëqeverisja", por edhe takimeve të përjavshme me qytetarë që...

VERIFIKIMET PËR VALDRIN PJETRIN DHE AGIM KAJMAKUN/ PROKURORIA E PËRGJITHSHME DEKLARATË PËR MEDIAT

Verifikimet për Valdrin Pjetrin dhe Agim Kajmakun/ Prokuroria e Përgjithshme deklaratë për mediat. NJOFTIM PËR MEDIAN Duke marrë shkas nga publikimet e fundit në media lidhur...

ZYRTARI I DASH NIS TAKIMET, NË ORËN 11:00 NË KRYESINË E KUVENDIT ME RUÇIN

Zytari i DASH, David Kostelancik nis sot turin e takimeve me figura të larta të politikës shqiptare për të diskutuar për zgjidhjen e krizës...

MBETËN PA SHTËPI NGA TËRMETI, RAMA: PUNËSOHEN MBI 400 PERSONA NË KORÇË

Kryeministri Edi Rama përmes një videoje në “Facebook” tregon sesi janë duke rindërtuar shtëpitë në fshatin Flloq të Korçës. Rama nënvizon se 120 shtëpi në...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA