“EHH SI ERDHËN KOHËT, NJERËZIT NË SHTËPI NDËRSA LOPËT NË PLAZH”, KËNGËTARI I MËRZITUR...

Për shkak të pandemisë dhe masave të marra nga qeveria, qytetarët akoma nuk mund ta shijojnë të plotë detin. I mërzitur nga ky fakt është...

PARALAJMËRON LLESHAJ: LUMENJTË NUK DO TË JENË KANALE UJËRASH TË ZEZA

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, shkruan në “facebook” se krimet kundër mjedisit janë ndër më të rrezikshmit për shoqërinë. “Puna për pastrimin e Erzenit ka...

PROMOVIM TRADITËS SHQIPTARE/ SHKRIMTARJA JAPONEZE MIZUHO OTA RRËFEN “SHIJEN” E PASDITEVE NË TIRANË

Shkrimtarja japoneze Mizuho Ota e njohur për udhëtimet e saj nëpër botë dhe kulturat e ndryshme vijon serinë e saj të shkrimeve për Shqipërinë...

ZGJEROHET LISTA E PËRFITUESVE TË PAGËS 40 MIJË LEKË, E MARRIN TË LARGUARIT NGA...

Është zgjeruar lista e të punësuarve që mund të përfitojnë nga paketa e dytë financiare për pagën prej 40 mijë lekëshe. Tashmë mund të...

SOT NISIN APLIKIMET PËR SKEMËN KOMBËTARE, HAPAT QË DUHET TË NDJEKIN FERMERËT

Ashtu siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Ed Rama, sot nisin aplikimet për skemën kombëtare në bujqësi. Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi publikoi hapat...

KONFIRMOHET RASTI I PARË ME COVID-19 NË SARANDË, NJË TURISTE UKRAINASE

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë. Prej...

RAMA AFAT DERI NË 5 QERSHOR BIZNESEVE: APLIKONI PËR PAGËN E LUFTËS SË PUNËTORËVE...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar edhe njëherë bizneset që të aplikojnë për pagën e luftës për punonjësit, pasi në të kundërt do të gjobiten....

LAJM I MIRË PËR SHOFERËT/ ARRIHET MARRËVESHJA, KY SHTET NJEH PATENTAT SHQIPTARE

Një tjetër shtet njeh lejet e drejtimit shqiptare. Bëhet fjalë për Turqinë, të cilët kanë vendosur që të njohin lejet e drejtimit shqiptare pas marrëveshjes...

MJEKU KALO: COVID-I NXORI NË PAH PROTAGONISTËT E RREMË!

Me lehtësimin e masave dhe bashkëjetesën me koronavirusin, duket se tashmë është venitur edhe vlerësimi i qytetarëve ndaj mjekëve. Këto kohë, siç edhe mjeku Tritan...

RAMA: DO TA NDËRTOJMË HEC-IN E SKAVICËS ME FORCAT TONA

Kryeministri Edi Rama në një lidhje të drejtpërdrejtë ka premtuar ndër të tjera se do të ndërtohet shumë shpejt Skavica. Rama theksoi se Skavica do...

BOTA