26 C
Shkoder, AL

ISH-KRYEPROKURORI I KRIMEVE TË RËNDA BESIM HAJDARMATAJ DEL SOT PARA VETTINGUT

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj do të përballet sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Vetingu për prokurorin Hajdarmataj po...

PEZULLOHET TENDERI I “LUNGOMARE II”, U ANKUA KOMPANIA ME OFERTËN MË TË ULËT QË...

Komisioni i Prokurimit Publik pezulloi tenderin 3.8 milionë euro për fazën e dytë të Lungomares në Vlorë, pasi fondi shqiptar i zhvillimit skualifikoi ofertën...

SA DO TË PAGUHET PËR SIGURIMIN E DETYRUESHËM TË NDËRTESAVE (ÇMIMET)

Rreth 10 ditë pas tërmeteve të fuqishme me magnitudë 5.8 dhe 5.6 që goditën Shqipërinë, Kryeministri Edi Rama njoftoi se Qeveria ka vendosur sigurim...

MINISTRJA OLTA XHAÇKA BËHET NËNË PËR HERË TË DYTË

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është bërë nënë për herë të dytë. Burimet kanë bërë të ditur se gjatë orëve të natës erdhi në jetë...

KONFERENCA VJETORE E BSH-SË, META: BANKAT EFEKTIVITET TË ULËT, NUK PO U JAPIN KREDI...

Duke folur në konferencë vjetore të Bankës së Shqipërisë, Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka shprehur shqetësime me ecurinë ekonomike të vendit tonë. Shqetësimin më...

E DJEG VETTINGU/ KPK SHKARKON NGA DETYRA PROKURORIN E TIRANËS, KANDIDAT PËR SPAK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin në Prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Ndini Tavani. Tavani ishte edhe...

NDOTJA E LUMIT TË BUNËS/ MALI I ZI I ANKOHET SHQIPËRISË: DO TË INFORMOJMË...

Ndotja e lumit të Bunës, kohët e fundit ka bërë që pala e Malit të Zi të protestojë tek pala shqiptare, duke i kërkuar...

QEVERIA SHKRIN AGJENCINË E ZHVILLIMIT TË ZONAVE MALORE

Qeveria shqiptare në mbledhjen e djeshme ka miratuar vendimin për shkrirjen e Agjencisë së Zhvillimit të Zonave Malore. Ky institucion funksiononte si një agjenci...

RRITEN RASTET ME PROBLEME TË SHËNDETIT MENDOR, MANASTIRLIU: TRAJTIM JO NË SPITALE, HAPET SHTËPIA...

Në Ditën Botërore të Shëndetit Mendor, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapi Qendrën e re Komunitare të Shëndetit Mendor dhe Shtëpinë Mbështetëse në...

TËRMETI I 21 SHTATORIT/MBËRRIJNË NDIHMA NGA TURQIA, KOÇI: BASHKË NË DITË TË VËSHTIRA

Pas tërmetit të 21 shtatorit, Turqia ka ndihmuar Shqipërinë me bazë materiale të një vlere monetare prej 350 mijë euro. Në prani të ambasadorit Turk...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA