16 C
Shkoder, AL

KRIJOHET AGJENCIA PËR REFORMËN TERRITORIALE

KY INSTITUCION DO TË MBËSHTESË NJËSITË VENDORE NË PRAG TË ZGJEDHJEVE . Në prag të zgjedhjeve lokale qeveria ka krijuar agjencinë për zbatimin e reformës territoriale. Në mbledhjen e sotme të qeverisë e drejtuar nga kryeminsitri Edi Rama,

VIJOJNË LËKUNDJET SIZMIKE, TËRMETI SHKAKTON PANIK NË ELBASAN (DETAJE)

Tërmeti lëkund qytetin e Elbasanit. Dy lëkundje me magnitudë, 2 ballë pasdite dhe 3.3 ballë të shkallës rihter mbrëmjen e djeshme në orën 22:42:23...

GUVERNATORI, RAMA NË PRESIDENCË

KRYEMINISTRI TAKON KREUN E SHTETIT NJË DITË PAS AKUZAVE PËR BUXHETIN.Kryeministri Edi Rama i është drejtuar Presidentës gjatë paradites së sotme, ku ka  zhvilluar një takim të shkurtër me Kreun e Shtetit, Bujar Nishani.Kjo vizitë e papritur në Presidencë vjen pas disa takimeve rradhazi ku është diskutuar për zgjedhjen e Guvernatori të Ri të Bankës

LLALLA: JANULLATOS DO ZËVENDËSOHET NË MARS, VUAN NGA NJË SËMUNDJE E RËNDË

Historiani Arben Llalla shkruan se Presidenti Ilir Meta ia ka dhënë nënshtetësinë shqiptare Kryepeshkopit për shkak të miqësisë familjare, ndërsa shton se Janullatos vuan nga një sëmundje e rëndë dhe në mars do të zëvendësohet.

AKU PARALAJMRON BLLOKIM,JA MASAT PER SHKODREN

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka paralajmëruar për bllokim 73 biznese, si merkate, furra buke dhe subjekte të qumshtit dhe mishit.

KANDIDAT PËR KUSHTETUESEN, GJYQTARI BEKTESHI DREJT KONFIRMIMIT

Gjyqtari në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Durrës, njëherazi kandidat për Gjykatën Kushtetuese, Rexhep Bekteshi u përball pa probleme të premten me vetingun gjatë seancës...

TAKIMI ME VETERANËT – RAMA FALENDERON METËN E AKUZON PD: PO BLLOKON ÇELJEN E...

Kryeministri Edi Rama falenderon Metën ‘pa të cilin reformat nuk do të mund të bëheshin” ndërkohë akuzoi PD-në se po bllokon çeljen e negociatave.

RAMA DËSHMON NË KOMISIONIN HETIMOR TË CEZ

Kryeministri Edi Rama po dëshmon në komisionin hetimor të CEZ që drejtohet nga opozita.

20 DESTINACIONET PËR 2019/ RAMA NIS DITËN ME ARTIKULLIN E ‘LE MONDE’, JA KU...

Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën me artikullin e prestigjiozes franceze “Le Monde”, ku ishte e përfshirë edhe Shqipëria. Në artikullin e saj “Le Monde”,...

ITALI, SHQIPTARËT “IMITOJNË” VRASJEN E SANTOS

Dy shqiptarë me skafandra të zeza në kokë, me motor të modifikuar dhe të armatosur lëvizin nëpër rrugët e qytetit në Barleta të Italisë.  Dy shqiptarët tashmë të identifikuar si vrasës me pagesë dhe të arrestuar, sipas policisë italiane ishin pjesë e planit për ekzekutimin e politikanit lokal Pasquale Ventura. Atentati ndaj Venturës u bë më 20 janar të këtij viti, ndërsa fatmirësisht ai mundi të shpëtojë dhe tashmë në pranga për këtë krim është dhe ish bashkëshortja e tij e cila kish kontraktuar dy shqiptarët për vrasjen.

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA