25 C
Shkoder, AL

Mashtrimi me rimbursimet e ilaçeve, dërgohen për gjykim 9 persona

Nëntë persona të dyshuar se i kanë shkaktuar shtetit një dëm prej 56 milionë lekësh të reja, nëpërmjet një skeme mashtruese financiare rimbursimesh, do të dalin para drejtësisë.

LU GJYQTARËVE: HIQNI DORË NGA KORRUPSIONI I MADH

Nëse shumë gjyqtarë në vendin tonë e kanë me "pikëpyetje" nëse janë të korruptuar ose jo, ambasadori amerikan në vendin tonë Donal Lu është kujdesur t'i heqë çdo dyshim. Madje Lu i ka dhënë edhe një këshillë:

25 VJETORI I PD, BERISHA: DO TË MBETEM PËRHERË I JUAJI

Në 25 vjetorin e krijimit të të parës parti opozitare në Shqipëri, Partisë Demokratike, ish-kreu i saj Sali Berisha ka lëshuar thirrjen ndaj demokratëve

REFORMA ZGJEDHORE, BËN BASHKË KRERËT E KOALICIONIT

Krerët e koalicionit të majtë janë takuar sot në vilën nr.30 për të diskutuar rreth projekt buxhetit të vitit 2016 i cili pritet që të miratohet në seancën plenare të datës 17 dhjetor dhe ngritjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore.

AZILI, FINLANDA DEPORTON ME FORCË FAMILJEN SHQIPTARE

Një familje shqiptare me dy fëmijë, njëri prej të cilëve i sëmurë, është deportuar nga Islanda dhe është çuar në aeroport në orën 4, mëngjesin e se enjtes.

LUFTA NDAJ ISIS, RAMA: NËSE NA E KËRKON NATO, NDËRHYJMË

Shqipëria mund të angazhojë ushtrinë në frontin e betejës kundër ISIS.

VLAHUTIN: DISA DO JU FRIKËSOJNË POR GUXONI SI NË 8 DHJETORIN ’90

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë Romana Vlahutin tha se persona të cilët nuk e duan reformën në drejtësi po përpiqen të shpërndajnë informacione të gabuara për të frikësuar opinionin publik.

25 VJETORI I RËNIES SË KOMUNIZMIT, NISHANI: TË RINJTË SIMBOL

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në një takim me studenë dhe pedagogë në 25 vjetorin e rënies së komunizmit së aktet e kohës së komunizmit duhet të hetohen me ligjet e sotme.

PROKURORIA MBYLL DOSJEN, 4 AKUZA PËR MARK FRROKUT

Prokuroria mbyll dosjen dhe dërgon për gjykim deputetin Mark Frrokun. Ndaj tij janë ngritur 4 akuza: Vrasje me paramendim, e kryer në bashkëpunim”, Refuzimi për deklarimin, mosdeklarimi, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive të personave të zgjedhur dhe nënpunësve publikë”,

BASHA NGA KONVENTE E FRPD, ME 8 DHJETOR TË GJITHË NË SHESH

Kreu i Demokratëve ka bërë një thirrje të fuqishme sot në konventën e FRPD për marshim dhe protestë kundër qeverisë katastrofë sic e quan ai.

Na ndiqni

74,730FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA