17 C
Shkoder, AL

TIRANA, NË SHTATOR DO TË JETË KRYEQYTETI I PAQES

NË SHTATOR TË KËTIJ VITI, UDHËHEQËS TË TË GJITHA BESIMEVE FETARE BOTËRORE DO TË MBLIDHEN NË TIRANË. Ndërsa vizita e Papa Françekut 21 shtatorin e vitit të kaluar e ktheu Shqipërinë e vogël në kryeqendrën e vëmendjes botërore për dialogun dhe bashkëjetesën fetare që mbizotëron në vendin tonë, një tjetër aktivitet i rëndësishëm pritet ta shndërrojë Tiranën në kryeqytetin e paqes në Evropë dhe në mbarë botën.

ZGJEDHJET VENDORE, RAMA – META TAKOHEN KËTË JAVË

BURIME PRANË DY KAMPEVE POLITIKE BËJNË ME DIJE SE LSI KA 1/3 PS 2/3 E BASHKIVE. Tre muaj para fillimit të fushatës zgjedhore për të zgjedhur kryetarët e 61 bashkive të reja të vendit, kryetarët e dy partive më të madhe në koalicionin qeverisës Edi Rama dhe Ilir Meta, do të takohen këtë javë për të përcaktuar dhe zonat ku do të garojnë me kandidatë të përbashkët. 

PD HYN ZYRTARISHT NË PËRGATITJET PËR 21 QERSHORIN

BASHA FIRMOS URDHRIN PËR NGRITJEN E GRUPEVE TË PUNËS PËR FUSHATËN ZGJEDHORE. Partia Demorkatike ka nisur zyrtarisht përgatitjet për zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

ZGJEDHJET E 2015-ËS 1 MLN LEK MË PAK SE NË 2013-ËN

KOSTOJA E ZGJEDHJEVE PËR ORGANET VENDORE TË 21 QERSHORIT LLOGARITET TË KETË 743 MILION LEK. Kostoja e zgjedhjeve për organet vendore të 21 qershorit llogaritet të ketë 743 milion lek.

RAMA NË LA7 : SHQIPËRIA KËRKON TË JETË NË FAMILJEN E MADHE EUROPIANE

KRYEMINISTRI INTERVISTË NË MEDIAT ITALIANE, NGJALL REAGIMIN POZITIV TË ITALIANËVE. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ishti i ftuar sot në emisionin Le invasioniBarbarche të televizionit italian La7.

E ENJTJA PARLAMENTARE, NIS ME HUMOR DHE BATUTA

PALOKA DHE AHMETAJ SHKËMBEJNË REPLIKA DHE BATUTA ME IRONI MES NJERI TJETRIT.

BELGJIKA NJEH REFORMAT E NDERMARRA NGA SHQIPËRIA

BUSHATI: VLERËSOJMË ROLIN KONTRUKTIV PËR ANËTARËSIMIN E SHQIPËRISË NË BE.

GRABITJET NË VEND, PD REAGON NDAJ POLICISË SË SHTETIT

SIPAS SELISË BLU, POLICIA PO FSHEH NGJARJET QË PO NDODHEN NË SHQIPËRI

RAMA – MUSTAFA, INAGUROJNË SË BASHKU PIKËN E KALIMIT KUFITAR

RAMA: DIALOGU MES DY VENDEVE PO MATERIALIZOHET NË PUNË KONKRETE

RAMA: TRITOLI NJË AKT TERRORIST NGA MONSTRAT QË DUAN TË KAPIN SHTETIN

KRYEMINISTRI REAGON ASHPËR NDAJ ATYRE PERSONAVE QË ME TRITOL TRONDITËN KRYEQYTETIN. Kryeministri, Edi Rama, ka dënuar shpërthimin në farmacinë e të atit të Ministrit të Brendshëm Tahiri,

Na ndiqni

73,557FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA