TERRORIZMI, RAMA: NE TË RREZIKUAR SA TË GJITHË TË TJERËT

Kryeministri Rama deklaron se Shqipëria është e rrezikuar nga sulmet terroriste po aq sa vendet e tjera që janë rreshtuar në koalicionin kundër terrorizmit.

AMBASADA AMERIKANE PUBLIKON NJOFTIM PËR STUDENTËT SHQIPTARË NË SHBA

Ambasada amerikane publikon njoftim për studentët shqiptarë në SHBA

MOTI I KEQ, DËMTIME TË RRJETIT ELEKTRIK NË BERAT, GJIROKASTËR DHE SHKODER

Moti i keq, dëmtime të rrjetit elektrik në Berat, Gjirokastër dhe Shkoder

KVV, KËRKON NDRYSHIMET E SHPEJTA TË KODIT ZGJEDHOR

21 QERSHORI NJË PIKË KYÇE PËR INTEGRIMIN E SHQIPËRISË PAS MARRJES SË STATUSIT. Koalicioni i Vëzhguesve Vendore kerkon nga parlamenti miratimin sa me te shpejte te ndryshimeve ne kodin zgjedhor me qellim percaktimin e kuadrit rregullator te gares elektorale. Gerta Meta drejtore e Shoqates per Kulture Demokratike kritikoi neglizhencen e miratimit nga parlamenti te ligjit per ngritjen e Komsioneve zonale te administrimit te zgjdhore.

PRESIDENTI META SHPALL KRIJIMIN E FESTIVALIT “UNË JAM ARBËRESH”

Presidenti i Republikës Ilir Meta me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ka shpallur sot krijimin e festivalit “Unë jam arbëresh”. Meta thotë...

SHQIPËRIA, VENDI ‘MË I TRISHTË’ I RAJONIT. NORVEGJIA, MË I LUMTURI NË BOTË

Shqipëria, vendi ‘më i trishtë’ i rajonit. Norvegjia, më i lumturi në botë

2014-2018/ SHQIPTARËT SHPENZUAN 144 MLN EURO PËR RIKONSTRUKSIONIN E BANESAVE DHE BIZNESEVE

Referuar lejeve të marra për rikonstruksionin e banesave pranë pushtetit lokal shqiptarët kanë harxhuar gjatë periudhës 2014-2018 mbi 144 milionë euro. Të dhënat janë...

NDARJA E KOSOVËS? JA PËRGJIGJA E RAMËS PËR IVICA DAÇIÇ

Kryeministri Edi Rama komenton propozimin e ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiç për mundësinë e zgjidhjes së problemit të Kosovës përmes ndarjes.

NDRYSHIME NË POLICINË E SHTETIT, KOMISARIATET DO HETOJNË VRASJET, MARRIN PAVARËSI ‘RRUGORËT’

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka firmosur ndryshime në strukturën e drejtorive rajonale. Ndryshimi më i rëndësishëm shihet ai i zgjerimit...

38 MARTIRËT, DO TË DEKOROHEN NGA PRESIDENTI

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka njoftuar se do të dekorojë 38 martirët që u lumnuan dy ditë më pare.

BOTA