12.1 C
Shkoder, AL

KODHELI VIZITË DY DITORE NË SHBA

PËRCAKTOHEN HAPAT E MËTEJSHËM TË ZHVILLIMIT STRATEGJIK.Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli ndodhet në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në ditën e parë të kësaj vizite ministrja Kodheli hapi bisedimet dypalëshë në fushën e mbrojtjes të cilat përcaktojnë themelin dhe perspektivat e zhvillimit të bashkëpunimit në dy vitet e ardhshme.

FYLE, VLERËSON REFORMAT E TAHIRIT

SIPAS KOMISIONERIT ANGAZHIMI ËSHTË I PËRBASHKËT PËR NË BE. Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, me anë të një letre dërguar Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka vlerësuar rezultatet e Shqipërisë në luftën kundër narko-trafikut.

KRYETARI I AMA-s, DËGJOHEN KANDIDATËT

KRYETARI I KOMISIONIT ALFRED PEZA FTON SËRISH OPOZITËN.

ISH SHEFI I EMERGJENCAVE NËN AKUZË

ALFRED OLLI AKUZOHET PËR “SHPËRDORIM DETYRE”, ME FONDET E EMERGJENCAVE CIVILE.

RAMA MBLEDH PUNONJËSIT E OSHEE NË TIRANË

MBROJTJA E ENERGJISË ELEKTRIKE DHE LUFTA NDAJ KRIMIT URBAN E MJEDISOR.Ne kuader te nismes se iniciuar nga vete kryeministri Edi Rama per ndalimin e vjedhjes se energjise elektrike dhe venien para pergjegjesise te debitorëve e abuzuesve kete te hene jane te ftuar nga vete kryeministri te gjithe punonjesit e OSHEE ne te gjithe vendin per nje debat te hapur publik nen moton “ Mbrojtja e energjise elektrike dhe lufta ndaj krimit urban e mjedisor sfida te pergjegjesise publike” me pranine e aktoreve kryesore ne kete proces transformimi dhe te nje bilanci angazhues.

DËMSHPËRBLIMI PËR TË PËRNDJEKURIT

VELIAJ: DO TË RRISIM FONDIN PËR KËTA PËRSONA VITIN TJETËR.Vazhdon shpërndarja e këstit për të përndjekurit politikë që ende gjallë.

LUFTA KUNDËR KANCERIT TË GJIRIT

MINISTRAT E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES BASHKË KUNDËR KANCERIT. Në Ministrinë e Mbrojtjes u zhvillua  një aktivitet sensibilizues për luftën kundër kancerit të gjirit.

ENERGJIA, 5 DITË KOHË PËR ABUZUESIT

KRYEMINISTRI RAMA LËSHON ULTIMATUMIN PËR SHKELËSIT. Kreu i qeverisë, Edi Rama, e ka nisur këtë të mërkure me një ultimatum ndaj të gjithë vjedhësve të energjisë elektrike.

RAMA: MERKEL NA IKURAJON DREJT EVROPËS

KRYEMINISTRI VLERËSON KONTRIBUTIN E KANCELARES GJERMANE, NDAJ BALLKANIT. 

VUÇIÇ: DEBATET ZGJIDHEN ME DIALOG

KRYEMINISTRI SERB VLERËSON BISEDËN ME HOMOLOGUN SHQIPTAR.Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç, i cili do të presë më 10 nëntor homologun Edi Rama, e ka quajtur pozitive telefonatën me kreun e qeverisë shqiptare që çoi në dakordësinë e kësaj date.

Na ndiqni

72,010FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA