16 C
Shkoder, AL

LEGALIZIMET/ PRONARËT, 6.5 MLN € PËR PRONAT QË U JANË ZËNË NGA OBJEKTE PA...

Në mbledhjen e Këshillit të Ministrave të ditës së mërkurë është vendosur që një numër pronarësh, tokat në zotërim të të cilëve janë zënë...

ARRESTOHEN DREJTORI DHE JURISTI I SPITALIT NË BERAT

Burime nga Prokuroria e Tiranës, bëjnë të ditur se ne kuader te nje procedimi penal te vitit 2018 jane ndaluar shtetasit Idlir Frasheri , ish...

GJIMNAZISTËT MARRIN DREJTIMIN E BASHKISË TIRANË PËR NJË DITË

Bashkia e Tiranës ka hapur dyert për dhjetëra gjimnazistë të cilët kanë mundur që të njihen nga afër me organizimin dhe projektet për qytetin.

50 NGJARJET MË TË RËNDËSISHME QË NDODHËN NË SHQIPËRI GJATË VITIT 2016

Si ishte viti 2016? A ishte ai për shqiptarët një vit më i mirë se viti 2015?

RAMA – VUÇIÇ NË DEBATIN TELEVIZIV “OKRUZENJE”

Gjatë punimeve të Samitit të Vjenës, kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij serb, Aleksandër Vuçiç ishin të ftuar në një debat përballë njëri-tjetrit në emisionin “Okruzenje”, ku folën për sfidat ekonomike dhe politike në marrëdhëniet mes dy popujve. Kryeministri Rama tha se është hapur një faqe e re në marrëdhëniet mes dy vendeve.“Ne nuk kemi shpikur këtë nismë. Ne themi gjënë e duhur kur themi që Shqipëria dhe Serbia, por edhe shqiptarët dhe serbët në tërësi, mund të bëjnë për Ballkanin atë që bënë francezët me gjermanët pas Luftës së Dytë Botërore.”, tha Rama.

AKSIONE TË GJERA TË POLICISË NË RINAS, PRANGA 17 PERSONAVE

Policia kufitare në Rinas ka shtuar kontrolle të shumta gjatë ditëve të fundit, duke arrestuar në flagrancë 17 shtetas për vepra të ndryshme penale. Gjatë kontrolleve, janë arrestuar dy persona të shpallur në kërkim, përkatësisht një 23 vjeçar nga Shkodra (N.D), i akuzuar për vjedhje si dhe një 32 vjeçar nga Tirana (E.L), nën akuzën e korrupsionit aktiv.

FOTOLAJM/ SUPERHËNA, SPEKTAKLI QË U PA NGA MALI I DAJTIT

Superhëna më e shndritshme e vitit 2019 e quajtur ndryshe si Hena e Bores, është shfaqur edhe mbi qytetin e Tiranës. Pamje spektakolare ishte ajo...

TARIFAT DENTARE, SHEHU: MINISTRIA E SHËNDETËSISË PO BËN SHOW

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar për çështjen e dërguar në gjykatë nga Ministria e Shëndetësisë për rritjen e çmimeve dentare. Sipas Shehut,...

U DORËHOQ, KPK NDËRPRET VETTINGUN PËR VËLLAIN E LULZIM BASHËS

Valës së dorëheqjeve nga Vettingu i është bashkuar edhe Erlind Basha, vëllai i kryetarit të PD, Lulzim Basha. Ai punonte si këshilltar ligjor pranë Gjykatës...

MAKINAT, JA TARIFAT E REJA PËR ZHDOGANIMIN, ÇMIMET E 2018

Me një Udhëzim të ministrit të Financave dhe Ekonomisë, janë caktuar tarifat e reja që duhen paguar për të zhdoganuar makinat që importohen në Shqipëri. Udhëzimi përcakton, së pari, se Dogana, në momentin e hyrjes së automjetit në Shqipëri, pasi ka shqyërtuar transaksionin e bërë nga qytetari nëpërmjet blerjes së tij, mund edhe t’ia pranojë si të saktë direkt vlerën e raportuar nëpër dokumenta, sipas së cilës është kryer shitblerja. Por, në rastet kur nuk pranohet transaksioni dhe nuk është i mundur përdorimi i metodave të tjera, vlerësimi bazohet në publikimet e buletineve “Quattroroute”, “Tuttotrasporti”, “Schwackeliste” etj., që pasqyrojnë çmimet e shitjes në tregjet europiane.

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA