21 C
Shkoder, AL

KORRUPSIONI I ZYRTARËVE, ÇUÇI: DO TË BËJMË SHEMBUJ

LANÇOHET PROJEKTI I FINANCUAR NGA BE PËR ANTI KORRUPSIONIN NË ADMINISTRATË. Të parët që duhen ndëshkuar për tu bërë shembull se lufta ndaj korrupsionin është në rrugën e duhur janë zyrtarët e lartë, një numër i madh i të cilëve janë në hetim. Kështu deklaroi ministri i Shtetit për Çështjet Vendore

SHQIPËRIA MBËSHTETJE KOSOVËS PËR NATO-n

DY MINISTRAT HOMOLOGË TAKOHEN NË TIRANË PËR SIGURINË E RAJONIT. Mbështetje në anëtarësimin në strukturat e NATO-s për shtetitn e Kosovës ishte premtimi i Ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli në takimin e saj me homologun e Kosovës Haki Demolli.

EMERGJENCAT CIVILE, PRITET TË NISIN PËRGATITJET

TAHIRI: SHQIPËRIA DUHET TË BËJË HAPA PËRPARA NË KËTË DREJTIM. Ministri i Brendshem Saimir Tahiri nga konferneca e “Join Reaction -15”, e cila ngre siparin për stervitjen rajonale të “Emergjencave civile”, vuri theksin tek nevoja e rritjes së bashkepunimit me partneret per te perballuar pasojat e renda qe sjellin fatkeqesite natyrore.

BASHA FTON QYTETARËT: NESËR NË 11 FIKNI MAKINËN

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE DEKLARON SE KY ËSHTË VETËM FILLIMI

“SHTËPIA E GJETHEVE” KTHEHET NË MUZE

RAMA: DO TË ZBULOJMË TË GJITHË NËNTOKËN E REGJIMIT KOMUNIST. Shndërrimi në Muze i “Shtëpisë së Gjetheve”, një nga godinat kryesore të Shërbimit të Shtetit për përgjimet, nuk do të jetë projekti i fundit i qeverisë që do të nxjerrë në dritë të errëtat e të shkuarës e vendit tonë.

NË MARS PATENTAT ME PIKË

NË TOTAL PATENTA DO TË KETË 20 PIKË, ÇDO GABIM DO TË SHOQËROHET ME ULJE PIKËSH. Brenda muajit mars të këtij viti do të jetë e zbatueshme patenta me pikë. Kjo do të thotë se për çdo shkelje do të nisë ndëshkimi edhe duke i hequr pikë nga patenta.

RAMA: 21 JANARI NË DUART E DREJTËSISË

KRYEMINISTRI DEKLARON SE TANI ËSHTË KOHA PËR NJË TJETËR ALTERNATIVË. Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjete sociale shkruan se asgje veç drejtesise nuk e mbyll 21 janarin.

RAMA LETËR TË HAPUR PENSIONISTËVE

KRYEMINISTRI: BINDNI FËMIJËT TUAJ QË TË PAGUAJNË SIGURIMET SHOQËRORE.Kryeministri Edi Rama i ka nisur sot një letër të hapur gjithë pensionistëve. Me anë të kësaj letre ai i premton pensionistëve që duke nisur nga 1 janari i këtij viti e në vazhdim për ta nis një etapë e re.

DREJTËSIA KYÇ PËR INTEGRIMIN

GJOSHA: DUHET TË MBLIDHET SA MË PARË KËSHILLI KOMBËTAR I INTEGRIMIT. Reforma në drejtësi është çelësi i artë për të çelur negociatat për integrimin e Shqipërisë në BE.

TË HËNËN NIS SESIONI I RI PARLAMENTAR

NË QËNDËR TË DISKUTIMEVE PRITET TË JETË DEKRIMINALIZIMI I KUVENDIT .19 janari do të shënojë çeljen sesionit të ri parlamentar për këtë vit. Ndryshe nga sesioni i shkuar ku opozita nuk u bë pjesë, prej bojkotit mbi 5-mujor, në orën 17:00 të kësaj të hëne ligjvënësit e majtë dhe të djathtë do të jenë sëbashku në aolën e Kuvendit për të diskutuar dhe miratuar kalendarin tre-javor të punimeve të Kuvendit të Shqipërisë .

Na ndiqni

73,519FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA