22 C
Shkoder, AL

SITUATA NGA ZJARRET, VATRA AKTIVE NË SHKODËR,LEZHË E ELBASAN

Vijon të jetë e rënduar situata e zjarrreve në vend. Emergjencat Civile bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10 vatra zjarri në 5 qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 100 punonjës zjarrfikës, 12 automjete zjarrfikëse, 120 forca ushtarake, rreth 90 punonjës të Pyjores e të bashkive dhe vullnetarë, të mbështetur edhe nga helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në monitorim të vazhdueshëm në të gjithë vendin.

FESTAT, QEVERIA SHPËRBLIM PËR PENSIONISTËT E FAMILJET ME ASISTENCË

Qeveria akordon fondin prej 63 milionë lekë si shpërblim për Forcat e Armatosura dhe efektivët e policisë që u angazhuan në përballimin e situatës së krijuar nga përmbytjet.

GJERMANIA, VIDEO SENSIBILIZUESE PËR AZILKËRKUESIT

Në përgjigje të kërkesave në rritje të azilkërkueve nga vendet e Ballkanit Perëndimor, Ministria e Brendshme gjermane ka publikuar një video sensibilizueze. Në filmimin e shkurtër, autoritetet gjermane informojë të gjithë emigrantët për shanset e pakëta që kanë për të përfituar azil dhe që për më tepër rrezikojnë edhe të penalizohen nëse nuk respektojnë rregullat e kthimit.

TAHIRI: JO MË RROGA NËN 330 MIJË LEKË NË MUAJ PËR POLICËT PRIVAT

Ministri i Punëve të Brendshme, Sajmir Tahiri ditën e sotme ka zhvilluar një konferencë me përfaqësues të Shoqëritë Private të Sigurisë Fizike (SHPSF).

BERISHA: KAUZA OPOZITARE NUK KA KTHIM

BERISHA: KAUZA OPOZITARE NUK KA KTHIM

RIATDHESOHEN 41 SHTETAS NGA FRANCA DHE GJERMANIA

Voda: Procedim kompanive turistike që abuzojnë me azilkërkimin. Prononcimi i Zv/ministres së Brendshme Rovena Voda në Aeroportin e Rinasit pas riatdhesimit të azilkërkuesve nga Franca dhe Gjermania.

RAMA VIZITË ZYRTARE NË ISRAEL, TAKOHET ME HOMOLOGUN NETANYAHU

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu vlerëson ndihmën që shqiptarët dhanë për hebrenjtë gjatë luftës së dytë botërore. Deklarata u bë gjatë takimit me kryeministrin shqiptar Edi Rama, i cili ndodhet atje për një vizitë dyditore.

GREQIA BLLOKON KUFIRIN ME SHQIPËRINË PËR 9 ORË

Greqia bllokon kufirin me Shqipërinë për 9 orë

TOPALLI RRËFEN HISTORINË RRËQETHËSE ME TË CILËN U PËRBALL KUR ISHTE 18 VJEÇE

Dje, tamam kur ne Itali u hap lajmi se një tjetër skaf u kap ne Itali me 1 ton droge nga Shqiperia, Kryeministri i vendit tone Edi Rama, nga godina e rikonstruktuar e Ministrise se Brendshme, mes te tjerave tha: Policia ka nje armik me te madh se krimin, PD.

TAHIRI: NUK DO PENGOJMË PROTESTËN, TË QËNDROJNË SA DITË TË DUAN

Edhe pse policia zyrtarisht ka dhënë leje për katër orë protestë nga opozita, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se nuk do bëhen pengesë për protestuesit.

Na ndiqni

73,744FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA