18 C
Shkoder, AL

RAMA: NUK FALIM ENERGJINË

KRYEMINISTRI DEKLARON SE AKSIONET E OSHEE DO TË VIJOJNË.Kryeministri Edi Rama thotë se ligji i ri për energjinë elektrike synon mbrojtjen e konsumatorit dhe konkurrencë të ndershme në këtë sektor.

BASHA, ANKOHET TEK FMN

KREU I PD-së: NUK KA NJË REFORMË NË SEKTORIN ENERGJITIK.Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në takim përfaqësuesit e FMN, z.Nadeem Ilahi dhe z.Jens Reinke, me të cilët ndau shqetësimin mbi situatën e sektorit energjetik në vend, ku dënoi aksionet selektive të qeverisë dhe faktin se Kryeministri

RAMA REAGON PËR PROTESTËN E OPOZITËS

RAMA: JEMI ZGJEDHUR PËR TË QEVERISUR DHE VENDOSUR LIGJIN. Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të reaguar ndaj protestës së zhvilluar dy ditë më parë nga opozita ku u vu re një pjesëmarrje masive njerëzish.

“BUNKERI” FAMË NË MEDIAT BOTËRORE

MEIDAT E HUAJA JEHONË HAPJES SË BUNKERIT ANTIBËRTHAMOR .Fama e bunkerit gjigant ndërtuar në kohën e komunizmit që u hap veçse një ditë më parë për publikun shqiptar i ka kaluar kufijtë. Media të huaja kanë shkruar për këtë bunker sekret nëntokësor ndërtuar dekada më parë për t’i mbijetuar një sulmi të mundshëm bërthamor nga ana e Bashkimit Sovjetik apo Shteteve të Bashkuara.

RAMA, “HAP” DYERT E BUNKERIT ANTIBËRTHAMOR

“BUNK’ART” QËNDËR HISTORIKE PËR TË VLERËSUAR VUAJTJET E REGJIMIT.Pas 36 vjetësh nga inaugurimi në qershor të 1978-ës, u hap këtë të shtunë tuneli antibërthamor i komunizmit, por këtë radhë i shndërruar në një qendër historiko-artistike të quajtur “BUNK’ART”. 

GATI HARTA E BUJQËSISË NË VEND

RAMA: SFIDA JONË, TË BËJMË SISTEMIN MË TË AFTË.Qeveria Rama do te ketë ne fokus te punës se saj zhvillimin e bujqësisë, ndaj për këtë arsye janë ndërmarrë 26 masa lehtësuese ne këtë sektor, gjysma e te cilave janë zbatuar këtë vit, ndërsa pjesa tjetër vitin e ardhshëm.

NJË VIT NGA VDEKJA E SOKOL OLLDASHIT

KREU I PD-së LULZIM BASHA, KUJTON HUMBJEN E PARAKOHSHME.Sot mbushet një vit nga aksidenti tragjik që i mori jetën deputetit të PD-së Sokol Olldashit.Makina me të cilën udhëtonte Olldashi doli nga rruga në aksin Tiranë – Elbasan, dhe përplasja i solli edhe vdekjen e menjëhershme.

PPE, “FSHIKULLON” POLITIKËN SHQIPTARE

MIRATOHET REZOLUTA ME GJUHË TË FORTË NDAJ QEVERISË.Përmes një gjuhe të fortë ndaj shumicës qeveritare, Partia Popullore Europiane përmes një rezolutë të miratuar ditën e djeshme për Shqipërinë, ka mbajtur të njëjtin linjë  qëndrimi me Partinë Demokratike ku shpreh qetësimin e saj për zhvillimet politike të vendit.

GUVERNATORI, RAMA NË PRESIDENCË

KRYEMINISTRI TAKON KREUN E SHTETIT NJË DITË PAS AKUZAVE PËR BUXHETIN.Kryeministri Edi Rama i është drejtuar Presidentës gjatë paradites së sotme, ku ka  zhvilluar një takim të shkurtër me Kreun e Shtetit, Bujar Nishani.Kjo vizitë e papritur në Presidencë vjen pas disa takimeve rradhazi ku është diskutuar për zgjedhjen e Guvernatori të Ri të Bankës

MIRATOHET NË PARIM BUXHETI 2015-të

PAS NJË MARATONE PREJ 12 ORËSH, BUXHETI MERR 77 VOTA PRO NË KUVEND.Pas një seance maratonë prej 12 orësh me radhë dhe diskutimeve të gjata, Kuvendi ka miratuar në parim projektbuxhetin e vitit 2015.Me 77 vota pro, deputetët e mazhorancës në mungesë të opozitës në Kuvend, i kanë dhënë bekimin në parim buxhetit të vitit të ardhshëm dhe paketës fiskale që e shoqëron.

Na ndiqni

73,417FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA