22 C
Shkoder, AL

VENDIMI I QEVERISË, E SHTUNA DITË PUNE PËR ADMINISTRATËN

Fundjava do ta gjeje administraten shteterore ne nivel qendror dhe lokal ne pune.E shtuna do te jete dite pune per te gjithe.Vendimi eshte marre...

“TIK-TAKU PËR PESHQIT E MËDHENJ!” DONALD LU NË KRYEMINISTRI TAKON RAMËN

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ndodhet në kryeministri në një takim me kryeministrin Edi Rama. Nuk ka shumë informacion lidhur me vizitën e ambasadorit në kryeministri ndërkohë që kamerat kanë filmuar makinën e ambasadorit të parkuara para kryeministrisë (ora 10:07) Sot Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku nënshkruan një memorandum bashkëpunimi.

NISHANI KRAH BRITANISË, DËNON SULMIN TERRORIST NË MANÇESTER

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka shprehur ngushëllimet për viktimat e akteve terroriste në Arenën e Mançesterit duke u solidarizuar me qytetarët e autoritetet britanike.

“NJË LUTJE” NGA VELIAJ, LETRA E PERSONALIZUAR PËR FAMILJET E TIRANËS

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falënderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, t’i japin një dorë Kryeministrit Edi Rama për një mandat të dytë qeverisës.

RAMA NUK I PËRGJIGJET PYETJES SË GAZETARES PËR ROSHIN

Në konferencën e fundvitit, Rama e ka anashkaluar ti përgjigjej pyetjes së gazetares për Elvis Roshin.

MARKOVIÇ-RAMA: BASHKËPUNIM I SHKËLQYER ME SHQIPTARËT NË MAL TË ZI

Mali i Zi ka marrëdhënie shumë të mira me të gjitha shtetet e rajonit. Ky ishte vlerësimi i përbashkët në takimet që Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç zhvilloi me homologët e tij të Ballkanit dhe këto marrëdhënie duhet të shërbejnë në zhvillimin ekonomik.

“NËSE NUK FAL NUK FESTON”. IMZOT GEORGE FRENDO: TË RRËZOJMË MURET E MENDJEMADHËSISË

“Duhet të shkatërrojmë muret që kemi ndërtuar”. Kështu e nis urimin e tij Imzot George Frendo me rastin e festës së Krishtlindjes. Muret e ndërtuara nga paragjykimi, ambicia dhe mendjemadhësia. Ti që deri në këtë moment i ke mbajtur inat dikujt, je i gatshëm ta afrosh dhe ti japësh dorën dhe ta urosh gëzuar Krishtlindjen?

MOGHERINI VIZITON BALLKANIN PERËNDIMOR, VJEN EDHE NË TIRANË

Muaji mars do të nisëm me një vizitë në Shqipëri të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europiane Federica Mogherini.

RAMA URON TRAJNERIN E RI, JA MESAZHI QË KA PËR CHRISTIAN PANUCCIN

Pas zyrtarizimit të trajnerit të ri të kombëtares shqiptare Christian Panucci, kryeministri Edi Rama i dha një mesazh duke i uruar atij që ta mbajë me sukses barrën e rëndë të trashëgimisë së De Biazit.

RAMA NË SHBA, INTERVISTË PËR CNN FLET PËR ZGJEDHJET

 Kryeministri Edi Rama ka përsëritur qëndrimin kundër Tramp edhe në intervistën e dhënë për gazetarin e njohur të CNN, Richard Quest.

Na ndiqni

73,744FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA