29 C
Shkoder, AL

BELGJIKA NJEH REFORMAT E NDERMARRA NGA SHQIPËRIA

BUSHATI: VLERËSOJMË ROLIN KONTRUKTIV PËR ANËTARËSIMIN E SHQIPËRISË NË BE.

GRABITJET NË VEND, PD REAGON NDAJ POLICISË SË SHTETIT

SIPAS SELISË BLU, POLICIA PO FSHEH NGJARJET QË PO NDODHEN NË SHQIPËRI

RAMA – MUSTAFA, INAGUROJNË SË BASHKU PIKËN E KALIMIT KUFITAR

RAMA: DIALOGU MES DY VENDEVE PO MATERIALIZOHET NË PUNË KONKRETE

RAMA: TRITOLI NJË AKT TERRORIST NGA MONSTRAT QË DUAN TË KAPIN SHTETIN

KRYEMINISTRI REAGON ASHPËR NDAJ ATYRE PERSONAVE QË ME TRITOL TRONDITËN KRYEQYTETIN. Kryeministri, Edi Rama, ka dënuar shpërthimin në farmacinë e të atit të Ministrit të Brendshëm Tahiri,

SITUATA E PËRMBYTJEVE, TAHIRI DHE HAXHINASTO NË JUG

TAHIRI: RESHJET JANË DREJT FUNDIT, SITUATA PO SHKON DREJT NORMALITETIT. Dy ministrat, ai i Brendshëm dhe ai i Transporteve kanë inspektuar Rezervuarin e Manskurise,

GJYKATA E VLORËS VENDOS “DETYRIM PARAQITJE” PËR SHPËTIM GJIKËN

SHKAK KRYESOR PËR NDRYSHIMIN E MASËS SË SIGURISË PROBLEMET E TIJ NË ZEMËR. Gjykata e Vlorës ka ndryshuar masën e sigurisë në “detyrim paraqitje” dhe jo “arrest me burg”

SHQIPËRIA KOSOVA DHE MAQEDONIA, LËKUNDEN NGA TËRMETI

LËKUNDJET JANË NDJERË NË ORËT E PARA TË MËNGJESIT NË DISA ZONA TË VENDIT. Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në Dibër, Kukës, Lezhë dhe në kryeqytet.

RAMA PËR FATURAT E ENERGJISË: NUK FALEN POR ANULLOHEN

KRYEMINISTRI DEKLARON SE OSHEE NJEH DETYRIMIN PËR MBI 50 MIJË PERSONA. Kryeministri Edi Rama është detyruar të theksojë sot se nuk janë falur por anulluar faturat e energjisë elektrike të 53 mijë e 900 abonentë me mbifaturim.

PËRMBYTJET NË JUG NË QËNDËR TË DEBATEVE NË KUVEND

REPLIKA MES DEPUTETËVE TË MAZHORANCËS DHE OPOZITËS PËR EMERGJENCËN.  Nëse qeveria do të kishte shpallur gjendjen e emergjencës si pasojë e përmbytjes së një zone në jug të vendit, do të ishte paralizuar veprimtaria në të gjithë qarkun.

ZGJEDHJET, KQZ MIRATON FONDIN PËR PARTITË POLITIKE

KRYESOJNË LISTËN PS-PD, POR PËRFITOJNË EDHE PARTITË E VOGLA MES TË CILAVE EDHE AK-ja

Na ndiqni

76,088FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA