25 C
Shkoder, AL

PËRMBYTJE NË JUG TË VENDIT, REGJISTROHET NJË VIKTIMË

Moti i keq me shi të dendur dhe stuhi të forta, erë ka shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dherash kryesisht në jug të vendit , teksa në Vlorë është shënuar viktima e parë. Luan Qarri 50 vjeci cili punonte roje në një subjekt tregtar në zonën e Radhimës, teksa shkonte në punë erërat e forta dhe shirat e rrembyeshëm e kanë hedhur në kanal, rrjedha e të cilit i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

IRONI DHE HUMOR NË KUVEND, RAMA I LIRON FOLTOREN BERISHËS

NJË SITUATË KOMIKE ËSHTË SHËNUAR KËTË SEANCË NË KUVENDIN E SHQIPËRISË, E PA NDODHUR MË PARË.

RAMA- META, TAKOHEN SËRISH NË AMBJENTET E KUVENDIT

Për të dytën herë brenda pak ditësh, kryemistri Edi Rama i është drejtuar Kuvendit, ku ka zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta. Takimi u mbajt  në Kryesinë e Kuvendit  prej orës 10:00-11:07 të paradites. Nuk dihen arsyet e takimit, ndërsa vlen të theksohet se takimi mes aleatëve në qeveri vjen vetëm një ditë para seancës plenare dhe ku të dy kanë shprehur qëndrime të ndryshme lidhur me mundësinë për ndryshime në kabinetin qeveritar.

PROGRES RAPORTI PËR SHQIPËRINË, PRITET ME 15 TETOR

Aspirata e Shqipërisë për të nisur negociatat për anëtarësim në BE do të mbahet peng nga mosrealizimi në kohë i kryereformës integruese, reformës në drejtësi.

RAMA PROPOZON, VITIN TJETËR SAMI I DIASPORËS NË TIRANË

Ne perpjekje per te identifikuar qasjen e Diaspores shqiptare per Shqiperine dhe zhvillimet ne te, nje vit me pare qeveria nisi projektin e bashkepunimit me qendren per zhvillimit nderkombetar te Harvardit.

DRITAN PRIFTI DËSHMON NË POLICINË E TIRANËS

ISH-MINISTRI I EKONOMISË DHE ENERGJETIKËS DRITAN PRIFTI, DEKLAROI PAS MARRJES NË PYETJE NË DREJTORINË E POLICISË SË TIRANËS SE NUK E NJEH BASHKËSHORTEN E...

KUVENDI RREZON PD PER CEZ

Kuvendi ka rrëzuar me shumicë votash kërkesen e Partisë Demokratike për hetim ndërkombëtar me procedurë të përshpejtuar për çështjen “CEZ”.

KOALICIONI ME LSI, BERISHA HEDH POSHTË ÇDO IDE

KOHËT E FUNDIT I KEMI PARË TEKSA KANË MBËSHTETUR PUBLIKISHT PROPOZIMET E NJËRI-TJETRIT, SIÇ ËSHTË AI I HETIMIT NDËRKOMBËTAR TË CEZ, APO TEKSA KANË TROKITUR GOTAT, POR ISH-KRYEMINISTRI SALI BERISHA KA HEDHUR POSHTË ÇDO MUNDËSI PËR NJË MARRËDHËNIE TË RE ME ISH-ALEATIN E TIJ NË QEVERISJE ILIR METËN.

META PËR CEZ, NDAJ MEJE OPERACION MAFIOZ

KREU I KUEVNDIT ILIR META MBAJTI NJË FJALIM TË GJATË PARA DEPUTETËVE KU THA TË VËRTETAT E TIJ PËRBALLË SKANDALIT TË CEZ QË KA SHPËRTHYER E KU OPOZITA I KËRKON TË DORËHIQET.

SHQIPËRIA DO TË JETË SËRISH NËN VËZHGIM NGA KE

Shqipëria do të vazhdojë të jetë nën monitorimin e Këshillit të Europës. Ky është propozimi që bën austriaku Stefan Schennach në raportin e tij, i cili do të jetë objekt i diskutimit në punimet e vjeshtës të Asamblesë së KiE në këtë fundshtatori.

Na ndiqni

79,127FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA