14 C
Shkoder, AL

BASHA PËRJASHTON ÇDO MUNDËSI PËR KOALICION ME LSI

BASHA PËRJASHTON ÇDO MUNDËSI PËR KOALICION ME LSI.

TOM DOSHI NË GJYKATË, KËRKON DËNIMIN PËR BRAHO-n

 Tom Doshi kerkoi sot ne Gjykaten e Larte shpalljen fajtor per shpifje te deputetit Spartak Braho.

VENDI MBËRTHEHET NGA I FTOHTI, PROBLEME NË TË GJITHË VENDIN

 I gjithë vendi është i mbërthyer nga i ftohti, reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulëta.

SHQIPËRIA RREZIKON TË PËRBALLET ME FLUKS EMIGRANTËSH

 Shqipëria rrezikon të përballet me një fluks emigrantësh nga Lindja e Mesme dhe Afrika. 

QEVERIA DORËZON NË KUVEND PROJEKTLIGJIN PËR REGJISTRIMIN E SHTETASVE

 Qeveria do të dorëzojë në Kuvend projektligjin për identifikimin dhe regjistrimin e shtetasve që jetojnë në emigrim.

MORATORIUMI 10 VJEÇAR I PYJEVE, KRYEMINISTRI RAMA PREZANTON NISMËN

 Moratoriumin 10-vjeçar për të mos shfrytëzuar pyjet, Kryeministri Edi Rama e cilësoi një hap tjetër për mbrojtjen e natyrës dhe shmangien e shkatërrimit të mëtejshëm të saj.

PUNONJËSIT SHQIPTARË, PUNOJMË MË SHUMË SE TË TJERËT

 Me 2102 orë pune në vit, punonjësit shqiptarë rrinë shumë më tepër në punë se maqedonasit, amerikanët, gjermanët, francezët dhe mesatarja e vendeve të zhvilluara të OECD.

REFORMA NË DREJTËSI, DRAFTI PËRFUNDIMTAR SOT POR IKËN OPOZITA

 Pas një mbledhje maratonë prej më shumë se gjashtë orësh këtë të dielë, ekspertët e nivelit të lartë për reformën në sistemin e drejtësisë u shprehën se drafti përfundimtar do të miratohet ditën e hënë, edhe pa praninën e opozitës në tryezën e ekspertëve.

HYN NË FUQI LIGJII PËR ARSIMIN PARASHKOLLOR TASHMË PJESË E BASHKIVE

 Edukatorët e çerdheve dhe kopshteve, sekretarët e shkollave, mjekët në shkolla dhe stafi ndihmës në këto institucione arsimore do të transferohen në varësi të Bashkisë.

REFORMA NË DREJTËSI, EKSPERTËT TË HËNËN BËJMË GATI REKOMANDIMET

 Ekspertët e Partisë Demokratike që sot ishin pjesë e punimeve që po bën Komisioni i ngritur për Reformën në Drejtësi

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA