23 C
Shkoder, AL

RAMA NIS VIZITËN NË KINË

KRYEMINSITRI MERR PJESË NË FORUMIN EKONOMIK BOTËROR
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Pekin, ne kauder te nje vizite disaditore në Kinë.

JO MË GUVERNATOR NGA POLITIKA

KRYEMINISTRI: SKANDALI I BANKËS NUK CËNOI FINANCAT
As Arben Malaj, e as Anastas Angjeli nuk do te jene guvernatore te Bankes se Shqiperise. Perjashtimi I cdo kandidature me profil politik eshte bere ne menyre kategorike nga kryeminsitri Edi Rama, konferencen per media, qe sapo ka mbaruar ne seline e qeverise ne Tirane.

VIZITA E PAPËS, SHISH ZBRET NË TERREN

VËZHGIM NDAJ PERSONAVE QË KANË AKTIVITET XHIHADIST.
E teksa përgatitjet për vizitën e Papa Franceskut në Shqipëri më 21 shtator janë drejt përfundimit, një sërë masash të tjera të padukshme janë duke u marrë ndërkohë për sigurinë e kësaj vizite dhe sigurinë kombëtare në këtë periudhë.

VIZITA E PAPA FRANÇESKUT NË SHQIPËRI

DOM ARTUR JAKU, ZBULON AKTIVITETET QË DO TË MBAHEN NË SHKODËR.Shkodra ka nje afeksion te jashtezakonshem per Papa Franceskun, dhe vizita e tij ne Tirane do te jete nje gezim per te gjithe shqiptaret.

FULLANI 30 MINUTA NË ZYRËN E LESKAJ

VODHËN BANKËN E NIVELIT TË DYTË, PROCEDOHEN  DY PERSONA
Guvernatori Ardian Fullani ka zhvilluar sot një takim prej 30 minutash me kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, pasi ky institucion ka nisur kontrollin në Bankën e Shqipërisë në lidhje me skandalin e vjedhjes së 713.

MBYTEN ME QESE PLASTMASI DY PLAKA

GJENDEN TË LIDHURA KËMBË E DUAR ME LITAR.
Nje krim I rende ka ndodhur gjate nates ne Durres, ku jane mbytur me qese plastamsi dy gra te moshuara.

KUVENDI FILLON PA OPOZITËN

NË 17:00 SEANCA PËR 5 DEKRETET E PRESIDENTIT
Sapo ka filluar séanca e pare e sesionit te ri parlamentar te Kuvendit te Shqiperise, e lajmeruar per oren 17:00.

NË GJYKIM 7 PUNONJËS TË TJERË TË BSH

SEANCA ME DYER TË MBYLLURA, JEPET MASA E SIGURISË
Shtatë punonjësit e Bankës së Shqipërisë, të arrestuar dy ditë më parë për shpërdorim detyre, kanë dalë kete te diele para gjykatës, ndaj të cilëve do të jepet masa e sigurisë.

GRUPI I PS NËNSHKRUAN KODIN E ETIKËS

RAMA MBLEDH NË DURRËS DEPUTETËT SOCIALISTË.
Nje dite perpara séances se pare te sesionit te ri parlamentar, kyeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar të PS-së. Mbledhja, e cila po zhvillohet në qytetin e Durrësit pritet të zgjasë në kohë dhe është e ndarë në dy pjesë

KUVENDI RRËZON 5 DEKRETET E PRESIDENTIT

SEANCA E PARË E PARLAMENTIT, TË HËNËN NË  ORËN 17:00.
Te pese dekretet e presidentit te Republikes, jane rrezuar te premten nga Kuvendi I Shqiperise.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA