JAKA: ANËTARËSIMI I DETYRUESHËM I BIZNESEVE NUK I RËNDON

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka ka sqaruar risitë që sjell ligji i ri për Dhomat e Tregtisë, duke theksuar se ky ligj nuk rëndon sipërmarrjet private.

SEKTORI I PESHKIMIT NË DURRËS ËSHTË I PARALIZUAR

rej dy ditësh sektori i peshkimit në Durrës është i paralizuar. Mbi 70 anije të flotës së peshkimit nuk janë lejuar të dalin në det për të ushtruar aktivitetin e përditshëm të peshkimit.

ZBULOHET LETRA E NAPOLEON BONAPARTIT:SHQIPTARET, KOMB TRIM

Zbulohet letra e Napoleon Bonapartit:Shqiptarët,komb trim

RRËFIMI I PAZAKONTË I EDI RAMËS: KY ËSHTË MOMENTI MË DELIKAT I JETËS TIME

Kryeministri i vendit, Edi Rama në Kongresin Ndërkombëtar të Onkologjisë që po mbahet në Tiranë, gjatë fjalimit të tij ka rrëfyer përjetimin e tij në momentin që mësoi se djali i tij, Gregori vuante nga sëmundja e kancerit, 11 vite më pare.

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në kryeqytet. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende është e paqarta intensiteti dhe epiqendra e tërmetit.

KE: U RRIT KONSUMI DHE PUNËSIMI, RRITJA SIPAS PARASHIKIMIT

Komisioni Euriopian ruajti të pandryshuar në 3.2 përqind vlerësimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë vitit 2016 duke parashikuar që vitin e ardhshëm ajo të përshpejtohet në 3.5 përqind.

NDËRRON JETË SHKRIMTARI TEODOR LAÇO

Shkrimtari, diplomati shqiptar, ish deputeti Teodor Laço ndërroi jetë sot në moshën 80-vjeçare.

REFORMA NË ARSIMIN E LARTË, RAMA: KTHESË HISTORIKE EDHE PËR GJIMNAZIN

Kryeministri Edi Rama tha se reforma në arsimin e lartë është edhe një kthesë historike për shkollën e mesme.

NGA DRONI TE BIZNESI, SHQIPTARË E SERBË BËJNË MARRËVESHJE EKONOMIKE

Që biznesi nuk njeh kufij, këtë e dëshmon edhe Kadri Morina, një biznesmen dhe pronar i një kompanie sigurimesh, i cili punon jo vetëm në Shqipëri por dhe rajon.

META: NË KUVEND MË PAK DEPUTETË

META: NË KUVEND MË PAK DEPUTETË

BOTA