KRYEMINISTRI RAMA ËSHTË I PAKËNAQUR ME REFORMAT

Kreu i qeverisë Edi Rama ka folur gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për zhvillimin e integruar urban dhe turizmin me Bankën Botërore.

PRISHJA E MARRËVESHJES ME TURQINË, POLICË EVROPIANË DREJT SHQIPËRISË

Pas retorikës dhe gjuhës së ashpër të Presidentit turk Recep Erdogan me Brukselin, Bashkimi Europian është duke u përgatitur për anulimin e marrëveshjes së refugjatëve me Turqinë.

RAMA: DO JEM KRYEMINISTËR EDHE PËR KATËR VITE

RAMA: DO JEM KRYEMINISTËR EDHE PËR KATËR VITE

NGA 1 JANARI 2017, SHITJA E DRUVE TË ZJARRIT EKSKLUZIVITET I BASHKIVE

Duke filluar nga 1 janari i 2017, shitja e druve të zjarrit do t’u kalojë ekskluzivitet Bashkive të vendit. Ministri i Mjedisit Lefter Koka...

BERISHA PËR “21 JANARIN”: NËSE RAMA S’DO PËRMBAHEJ, NUK DO ISHTE SOT

Kur kanë kaluar pesë vjet nga 21 janari i 2011-ës, ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se nëse Edi Rama nuk do te përmbahej ditën e protestës, ai sot nuk do të ishte gjallë.

EKSPERTËT E OKB: 6000 TË HUMBUR GJATË KOMUNIZMIT

Ekspertët e OKB: 6000 të humbur gjatë komunizmit

MEDIAT E HUAJA:SHQIPËRIA,’KOSHI I PLEHËRAVE TË ITALISË’

Media belge: Shqipëria, 'koshi i plehërave të Italisë'

VENECIA PUBLIKON OPINIONIN PËR VETTINGUN. JA ÇFARË THOTË PËR GJYQTARËT

Gjatë ditës së sotme Komisioni i Venecias ka shpallur opinionin me saj për ligjin e Vettingut.

NDIHMONIN SHQIPTARËT PËR TË SHKUAR NË BRITANI, 21 TË ARRESTUAR NË ITALI

Më shumë se 21 persona janë arrestuar nga policia italiane gjatë një operacioni të gjerë kundër një organizate kriminale në zonën e Genova-s.

“SHQIPONJAT” SHQIPTARE NISEN DREJT AFGANISTANIT , MES 40 USHTARËVE DHE DY FEMRA

Forcat e Armatosura nisën në operacionin e NATO-s në Afganistan “Resolute Support Mission”, kontingjentin e parë të batalionit të dytë të këmbësorisë, i cili do të shërbejë në Herat, nën komandën e FA italiane.

BOTA