27 C
Shkoder, AL

NJË LAJM I MIRË PËR TË GJITHË ATA QË PËLQEJNË TURIZMIN MALOR

Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e sotëm me një lajm të mirë për të gjithë pushuesit që pëlqejnë turizmin malor. Rama njofton se...

TËRMETI SHKUND SËRISH JUGUN E SHQIPËRISË, JA EPIQENDRA

Tepelena është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet 3.4 ballë i shkallës Rihter. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:30, ndërsa epiqendra ka...

SPAK, PROKURORI BEHAR DIBRA S’PARAQITET NË KLP PËR INTERVISTË: MË CAKTONI NJË DATË TJETËR

Prokurori Behar Dibra nuk është paraqitur në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për të zhvilluar intervistën në kuadër të krijimit të SPAK. Dibra ka dërguar...

ROTACION NË POLICINË USHTARAKE/ XHAÇKA: E BINDUR QË DO VIJOJMË ME TË NJËJTAT REZULTATE

Nga sot në krye të Policisë Ushtarake do të jetë kolonel Altin Kurti. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka...

TMERRI NGA VETINGU/ IKIN NGA DREJTËSIA DY ANËTARË TË TJERË TË GJYKATËS SË LARTË

Pas Andi Çelikut, edhe dy ish-anëtarë të Gjykatës së Lartë janë vetëlarguar nga drejtësia. Evelina Qirjako dhe Guxim Zenelaj, anëtarë të Gjykatës së Lartë...

KOMISIONI RRËZON DYSHIMET, KONFIRMON NË DETYRË DREJTUESIN E PROKURORISË SË KURBINIT

Drejtuesi i Prokurorisë së Kurbinit Zeqir Hoda ka kaluar Vettingun duke u konfirmuar në detyrë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në seancën dëgjimore konstatoi mungesë...

PROTESTA E OPOZITËS, JA MASAT E MARRA NGA POLICIA

Opozita ka thirrur sot në orën 20:00 protestë kombëtare, e para pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Prej ditës së djeshme, organet ligjzbatuese kanë...

KLOSI: PËR HERË TË PARË NË SHQIPËRI, SHKOLLË VELASH PËR TË EDUKUAR BREZAT E...

Nga Vlora, ku ishte i pranishëm për të ndjekur garën me vela, që u zhvillua sot nga porti i Vlorës drejt portit të Orikumit,...

FLUKS NË MORINË, TURISTËT NGA KOSOVA E MAQEDONIA PUSHIME NË BREGDETIN SHQIPTAR

Pushimet tashmë kanë filluar, ndërsa turistët nga Kosova dhe Maqedonia vazhdojnë të preferojnë bregdetin shqiptar. Mëngjesi i të shtunës ka sjellë fluks në pikën kufitare...

NË FUND TË KORRIKUT ARDI VELIU NË VETTING! KUSH ËSHTË GRUAJA NË KRYE TË...

Ky sezon veror nuk do të jetë një muaj pushimesh për efektivët e Policisë së Shtetit. 45 gradat e para drejtuese në polici me...

Na ndiqni

77,346FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA