13 C
Shkoder, AL

DREJT PËRFUNDIMIT LOTI 3 I AKSIT ELBASAN-BANJË, PËRFITOJNË SHTATË FSHATRA

Punimet në lotin numër 3 të segmentit rrugor Elbasan-Banjë janë drejt përfundimit dhe shumë shpejt banorët e shtatë fshatrave që përfshinë ky aks do...

NJOHJA E PATENTAVE SHQIPTARE NË GJERMANI MUND TË KËRKOJË VITE

Emigrantët shqiptarë në Gjermani kanë kohë që presin njohjen e lejes së drejtimit të automjeteve. Por, siç ka mësuar Deutsche Welle, ky proces do...

DITË ZIE KOMBËTARE/ SOT I JEPET LAMTUMIRA NËNTETARES ZARIFE HASANAJ

Edhe pse për pak kohë misioni do të mbaronte dhe nëtetarja, Zarife Hasanaj së bashku me kolegët pritej të ktheheshin në atdhe, gjërat nuk...

APELI I AMBASADORËVE TË BE PËR TË RINJTË: QËNDRONI NË SHQIPËRI

Ambasadorët e Bashkimit Evropian apeluan të rinjtë që të kontribuojnë në Shqipëri dhe të mos largohen nga vendi. Në një takim me ta, diplomatët kërkuan...

SOT MBËRRIN NË ATDHE TRUPI I USHTARAKES QË HUMBI JETËN NË LETONI

Ditën e sotme në orën 12:45 do të organizohet ceremonia e pritjes së trupit të pajetë të nëntetares në Rinas. Zarife Hasanaj 32-vjeçe ndërroi...

TË RINJTË E PASHPRESË ‘REFUZOJNË’ POLITIKËN; PA PUNË, PA TË ARDHME, GJYSMA NUK DUAN...

Të rinjtë shqiptarë shohin papunësinë dhe varfërinë si shqetësimet kryesore të tyre, por gjysma e tyre mendojnë se problemet e tyre nuk adresohen në...

DITA BOTËRORE E TALASEMIKËVE, MANASTIRLIU ÇEL FUSHATËN E DHURIMIT VULLNETAR TË GJAKUT

Në Ditën Botërore të Talasemisë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale çeli fushatën e dhurimit vullnetar të gjakut “Gjak i sigurt për të gjithë”,...

SOT NISIN PUNIMET NË AUTOSTRADËN TIRANË-DURRËS, JA SI DO KRYHET LËVIZJA E MAKINAVE

Duke nisur nga dita e sotme deri në 17 korrik do të ketë kufizim të qarkullimit në autostradën Tiranë-Durrës, për shkak të disa punimeve...

MASR DHURON LIBRA NË SHQIP PËR SHKOLLAT SHQIPTARE NË SERBI

Gjatë një takimi të zhvilluar në Bujanoc të Serbisë me homologun e saj serb Mladen Sharçeviç, ministrja e arsimit Besa Shahini ka premtuar të...

KËSHILLI BOTËROR I TURIZMIT: SHQIPËRINË PRITET TA VIZITOJNË 6.6MLN TURISTË, MBI 300 MIJË VENDE...

Kthimi i Shqipërisë në një destinacion të preferuar turistik dhe dyndja e të huajve në Shqipëri pritet të japë një kontribut gjithnjë e më...

Na ndiqni

73,492FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA