SHBA “ARMATOS”SHQIPËRINË ,250 BLINDA DHURATË PËR USHTRINË

SHBA "armatos" Shqipërinë 250 blinda dhuratë për ushtrinë

RUSËT KTHEHEN NË PASHALIMAN, ERDHËN SI GAZETARË U DËBUAN SI SPIUNË

Rusët kthehen në Pashaliman, erdhën si gazetarë u dëbuan si spiunë

NDJEKJE PENALE PËR TREGTARËT INFORMALË TË MISHIT DHE KRYEBASHKIAKËT

Ndjekje penale për tregtarët informalë të mishit dhe Kryebashkiakët

ITALIANI I VRAU TË VËLLANË, SHQIPTARJA I KËRKON 200 MIJË EURO

Njëmbëdhjetë vjet pas vrasjes së vëllait nga një shtetas italian e motra kërkon dëmshpërblim prej 200 mijë eurosh.

FËMIJËT IZRAELITË DO MËSOJNË NË SHKOLLA PËR SHQIPËRINË

Në librin e historisë në shkollat e Izraelit do të vendoset një kapitull i veçantë për kontributin e shqiptarëve për shpëtimin e hebrenjve gjatë luftës së Dytë Botërore.

ÇAHET RRETHIMI NË AEROPORTIN E RINASIT, PRITET GJATË NATËS RRJETA DYSHOHET SE RRJETA E...

Çahet rrethimi në Aeroportin e Rinasit, pritet gjatë natës rrjeta. Dyshohet se rrjeta e prerë u shit për skrap

TAHIRI LETËR “LA REPUBBLICA”: PËRGËNJESHTRO SHKRIMIN MBI ISIS NË SHQIPËRI

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i kërkon të përditshmes italiane La Repubblica të Barit të përgënjeshtrojë artikullin me titullin “Terrorizmi, flamujt e ISIS-it në fshatrat e Shqipërisë. Fuçi baruti për Puglia-n”.

EMERGJENCAT CIVILE – RINISIN RESHJET E DËBORËS, FSHATI ARRËN DHE LURA TË BLLOKUAR

Kanë rinisur sërish reshjet e dëborës në vend. Situata problematike paraqitet në Shkodër, Kukës, Dibër dhe Korçë, ku në disa akse duhet të përdoren zinxhirët.

TROPOJA DHE GJIROKASTRA ZGJOHEN NGA LËKUNDJET E TËRMETIT

Qyteti i Tropojës është zgjuar mëngjesin e sotëm nga lëkundje tërmeti me magnitudë 3.6 ballë i shkallës rihter.

PASTRIMI I PARAVE, SEKUESTROHEN 1 MILIONË EURO PASURI

Pastrimi i parave, sekuestrohen 1 milionë euro pasuri

BOTA