20 C
Shkoder, AL

“E RREZIKSHME TË SHKOSH NË SHKOLLË”

DEGËZIMI I RRUGËVE DHE MUNGESA E EFEKTIVËVE TË POLICISË RREZIKOJNË KALIMIN E NXËNËSVE. Co dite duket si nje sfide me vete per te kaluar rrugen per ne shkolle dhe anasjelltas per keta femije.

NGA SHTATORI NDALOHEN CELULARËT NË SHKOLLA

Nga shtatori nxënësit e shkollave 9 vjeçare dhe gjimnazeve nuk do të lejohen të përdorin celularët gjatë procesit mësimor. Urdhri i ndalimit është firmosur...

SHKODËR, QYTETARËT PRO DHE KUNDËR DJEGIES SË MANDATEVE

Vendimi për djegien e mandateve nga deputetët e Partisë Demokratike për disa nga qytetarët e Shkodrës është diçka që e kanë pritur prej kohësh....

SHKODRANËT BESOJNË TEK PREMTIMET E FUSHATËS

QYTETARËT JANË TË BINDUR SE GJITHÇKA DO TË JETË PËR QYTETIN. Qytetarët e Shkodrës duket se janë mjaft optimist për sa I përket zgjedhjeve elektorale, duke u shprehur shumë të bindur se do të këtë një ndryshim të madh në vazhdim .

QYTETARËT KUNDËR RRITJES SË ÇMIMIT PËR TRANSPORTIN URBAN

POR KA EDHE NGA ATA TË CILËT JANË BESNIK TË LËVIZJES ME BIÇIKLETË. Në qytetin e shkodres pritet që shumë shpejt të rritet cmimi i shërbimit urban dhe pikërisht në lidhje për këtë temë Star Plus

8 MARSI, NË SHKODËR NUK PROTESTOHET POR FESTOHET !

 8 Marsi date e cila qe prej shekullit XIX shenon ne mbare boten diten Nderkombetare te Gruas.

SHKOLLËN APO PUNËN?

TË RINJTË PREFEROJNË ARSIMIMIN, SI INVESTIM PËR TË ARDHMEN

KRIMINALITETI, QYTETARËT TË PASIGURTË KRITIKA PËR PUNËN E POLICISË DHE SISTEMIN E DREJTËSISË

Ngjarjet e fundit kriminale ne vend, kane rritur pasigurine per jeten edhe te qytetaret shkodrane. Ata thone se parlamenti miraton ligje, te cilat nuk...

PSE PO SHTOHEN DIVORCET?

QYTETARËT: SHKAK, GJENDJA EKONOMIKE. FAJTOR BURRI DHE GRUAJA
Te dhenat zyrtare nga censusi I fundit I vitit 2013, tregojne se ne Shqiperi, 16% e martesave perfundon me divorc. Ne vitin 1990 u regjistruan 2675 divorce, ndersa ne vitin 2013 kishte 3747 divorce.

TRANSPORTI PUBLIK, TË RESPEKTOHEN ORARET ( Video )

QYTETARËT, PËRGJITHËSISHT TË KËNAQUR ME SHËRBIMIN E TRANSPORTIT URBAN .

Na ndiqni

70,864FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA