25 C
Shkoder, AL

14 SHKURTI, SHKODRANËT FESTOJNË SHËN VALENTININ

ÇIFTET E DASHURUARA PRESIN LULE NË KËTË FESTË QË SIMBOLIZON DASHURINË

NGJARJA NË SHKODËR, FLASIN QYTETARËT

Ngjarjet e njëpasnjëshme kriminale në Shkodër si vrasjet apo rrëmbim personi nuk kanë kaluar jashtë vëmendjes së qytetarëve shkodranë. Vetëm në 6 muaj e fundit,...

BANORËT TË RREZIKUAR NGA AMULLIA E SINJALISTIKAVE

SIPAS TYRE ÇDO DITË PËRBALLEN ME SITUATA NGA MË TË NDRYSHME. Frike pasiguri, dhe veshtiresi ne qarkullim. Me keto fjale e perkufizojne kalimin ne rrugicat e gjuhadolit, vete banoret e kesaj zone te cilet deklarojne se cdo dite eshte nje sfide e re per te qarkulluar.

VIRUS I RI NË FB, KUJDES VIDEOT “CENSORED” ( Video )

FLASIN PËRDORUESIT E RRJETIT MË TË MADH SOCIAL NË BOTË

TRAFIKU I RËNDUAR, DUHEN MARRË MASA

SI E SHOHIN QYTATARËT SITUATËN DHE ÇFARË DUHET BËRË
Trafiku I renduar eshte kthyer ne refren dite per shkodranet, por edhe per kedo qe vjen apo kalon tranzit permes rrugeve te qytetit tone.

SHKOLLËN APO PUNËN?

TË RINJTË PREFEROJNË ARSIMIMIN, SI INVESTIM PËR TË ARDHMEN

E DIELA, NJË DITË FUNDJAVE NË SHKODËR

NUK KA MË PIKNIK, POR SHKODRANËT ORGANIZOHEN NË MËNYRA TË NDRYSHME.Ne qytetin e Shkodres duket se fundjavat jane gjithnje te organizuara.

PASAPORTAT E REJA, SHKODRANËT KUNDËR

QYTETARËT JANË KONFUZ PËR MËNYRËN SE SI DO NDRYSHOJNË. Në janar 2015, pasaportat e reja biometrike me të dy elementët biometrikë do të jenë në fuqi. qytetarët shqiptarë, duke filluar nga janari i vitit tjetër, do kenë në dorë një ndër dokumentet më të sigurt në europë.

GJENDJA EKONOMIKE, SHKAK PËR DHUNËN NË FAMILJE

QYTETARËT HESHTIN PËR PËRVOJAT E TYRE ME RASTET KONKRETE
Dhuna ne familje, njeri nder fenomenet me negative te shoqerise shqiptare, eshte perhapur me shume sidomos gjate 24 viteve te tranzicionit, duke tronditur qelizen baze te cdo shoqerie: familjen.

NDËRRIMI I VITEVE, SHKODRANËT TRADICIONAL

QYTETARËT SHPREHEN SE DO TË JENË NË SHTËPI, PAS 12-tës NË LOKALET E QYTETIT .Kur na ndajne edhe pak ore, kur akrepat te bashkohen ne oren 12 00, duket se shkodranet e kane bere zgjedhjen e tyre per kete fundviti.

Na ndiqni

74,740FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA