27 C
Shkoder, AL

SHKODRANËT JAPIN OPINIONET E TYRE PËR STOPKORRUPSIONIT.AL

SIPAS QYTETARËVE KJO ËSHTË NJË FORMË E MIRË, POR DUHEN VEPRIMET KONKRETE.

SHKODËR, QYTETARËT: NUK I NJOHIM TË DREJTAT TONA

Në ditën ndërkombetare të të drejtave të njeriut, qytetarët e Shkodrës shprehen se Shqipëria ka shumë punë për të arritur deri në zbatimin e...

ÇFARË BËNI JU PËR SHKODRËN

FLASIN QYTETARËT: DUHEN INVESTIME DHE PASTËRTI
Mos pritni cka do te beje atdheu per ju, por shihni cka mund te beni ju per atdheun.
Keto fjale te inaugurimit te presidentit amerikan John Fitzgerald Kennedy me 20 janar 1961, kane frymezuar breza te tere me nje lloj te vecante te dashurise per vendin, e cila I kalon caqet e emocionalitetit deri te logjika.Shembujt e panumert te historise se Shqiperise e sidomos te Shkodres flasin per kete marredhenie te shkodraneve me qytetin e tyre, per te cilen ne iu drejtuam me keto dy pyetje:

TË RREZIKUAR NGA PIKAT E KARBURANTIT ( Video )

PAS VENDIMIT TË QEVERISË, FLASIN QYTETARËT E SHKODRËS .

QYTETARËT KUNDËR DHUNËS NDAJ NXËNËSVE

PRINDERIT KUNDËR LARGIMIT, FËMIJET JANË PROBLEMATIKË. Largimi i mësueses Suela Pirani nga shkolla 9 vjeçare “Prekë Gjoni” në Bajzë ka sjellë reagimin dhe të komuniteti e prindërve të vetë fëmijeve që frekuentojnë këtë shkollës.

SA BESIM KENI TE POLICIA?

QYTETARËT, TË PASIGURTË NËSE DO TË BASHKËPUNONIN ME POLICINË

SHKOLLËN APO PUNËN?

TË RINJTË PREFEROJNË ARSIMIMIN, SI INVESTIM PËR TË ARDHMEN

TEMPERATURAT E LARTA, QYTETARËT: TË PADURUESHME

Vala e të nxehtit që ka përfishirë vendin prej tre javësh ka bërë që termometri të shkojë në deri në 38 gradë celius. Këto...

SA LEKË NË DITË SHPENZONI?

QYTETARËT FLASIN PËR KUFIRIN MINIMAL TË SHPENZIMEVE
Nje fjale e urte thote se gruaja nuk pyetet per moshen, kurse burri per paret qe ka ne xhep. Por meqenese shqiptaret njihen se shpenzojne me shume se kane te ardhura, ne I pyetem qytetaret per kufirin minimal te shpenzimeve te tyre ditore.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA