31 C
Shkoder, AL

RRUGA E GJUHADOLIT, FRIKË PËR BANORËT

RASTI I NJË DITË MË PARË RIKTHEN NË VËMËNDJE NDËRHYRJEN E POLICISË SË SHTETIT. Shpesh here ne vemendjen e kronikave te realizuara ne Star plus kane qene edhe mos respektimi I sinjalistikes rrugore .

QYTETARËT KUNDËR DHUNËS NDAJ NXËNËSVE

PRINDERIT KUNDËR LARGIMIT, FËMIJET JANË PROBLEMATIKË. Largimi i mësueses Suela Pirani nga shkolla 9 vjeçare “Prekë Gjoni” në Bajzë ka sjellë reagimin dhe të komuniteti e prindërve të vetë fëmijeve që frekuentojnë këtë shkollës.

21 QERSHORI, SHKODRANËT MES SHPRESËS DHE PAKËNAQËSISË

QYTETARËT PRESIN EMRAT, POR AKOMA NUK KA EMRA ZYRTARË.Pavaresisht se ka ende disa muaj nga zgjedhjet e ardhshme lokale te 21 Qershorit, duket se shkodraneve pak I intereson nje gje e tille, por ka edhe nga ata te cilet shpresojne qe pas ketyre zgjedhjeve dicka do te rregullohet, ne nje qytet i cili pas ketyre zgjedhjeve nuk do te jete me vetem nje qytet, por nje rajon i tille nga pika turistike e Thethit deri ne plazhin e Velipojes.

ÇMIMI I ENERGJISË, NGROHJA TASHMË ME DRU

SHKODRANËT NISIN KURSIMIN, PREFEROJNË MJETE TË TJERA PËR NGROHJE.Pervec te fthotit te janarit tashme eshte shtuar edhe nje tjeter pakenaqesi per Shkodranet ,ajo e rritjes se cmimit te energjise elektrike qe ka hyre ne fuqi me daten 1 janar .

VIDEO- SKANDALI, SHKODRANËT TË SHOKUAR

QYTETARËT KËRKOJNË DËNIMIN MAKSIMAL PËR VEPRIMIN .Video skandali i ndodhur ne QSUT duket se ka tronditur edhe opinionin shkodran.  Qytetarët shkodranë shprehen të indinjuar ne lidhje këtë ngjarje të shëmtuar në ambjentet spitalore, e aq më keq në qëndrën kryesore te Shëndetësisë ne vend.

2015-ta, VIT I SHËNDETSHEM DHE I MBARË

2015-ta, VIT I SHËNDETSHEM DHE I MBARË DËSHIRAT DHE PRITSHMËRITË E QYTETARËVE PËR VITIN E RI Shendeti dhe mbaresia jane deshirat dhe pritshmerite primare per qytetaret e Shkodres ne kete fillimvit te 2015-tes.

NDËRRIMI I VITEVE, SHKODRANËT TRADICIONAL

QYTETARËT SHPREHEN SE DO TË JENË NË SHTËPI, PAS 12-tës NË LOKALET E QYTETIT .Kur na ndajne edhe pak ore, kur akrepat te bashkohen ne oren 12 00, duket se shkodranet e kane bere zgjedhjen e tyre per kete fundviti.

SI E PANË SHKODRANËT FJALIMIN E RAMËS NË BEOGRAD?

KOMENTET DHE OPINIONET JANË NDËR MË POZITIVET

“5 HERONJTË” QYTETARËT PRO RIKTHIMIT

SHKODRANËT, KUNDËR SPOSTIMIT TË TYRE NË VITIN 2008

QYTETARËT MBËSHTESIN QEVERINË PËR ENERGJINË

SIPAS SHKODRANËVE, TË GJITHË DUHET TË PAGUAJNË ÇFARË SHPENZOJNË  

Na ndiqni

76,074FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA