25 C
Shkoder, AL

KULTURA, SHKODRANËT BRAKTISIN “DJEPIN”

QYTETARËT NUK I FREKUENTOJNË AKTIVITETET KULTURORE.

PSE PO SHTOHEN DIVORCET?

QYTETARËT: SHKAK, GJENDJA EKONOMIKE. FAJTOR BURRI DHE GRUAJA
Te dhenat zyrtare nga censusi I fundit I vitit 2013, tregojne se ne Shqiperi, 16% e martesave perfundon me divorc. Ne vitin 1990 u regjistruan 2675 divorce, ndersa ne vitin 2013 kishte 3747 divorce.

TRAFIKU I RËNDUAR, DUHEN MARRË MASA

SI E SHOHIN QYTATARËT SITUATËN DHE ÇFARË DUHET BËRË
Trafiku I renduar eshte kthyer ne refren dite per shkodranet, por edhe per kedo qe vjen apo kalon tranzit permes rrugeve te qytetit tone.

INVESTIMET, QYTETARËT TË PAKËNAQUR

SHKODRANËT KËRKOJNË MË SHUMË NDËRHYRJE NË INFRASTRUKTURË DHE MJEDIS

INVESTIMET, SHKODRANËT DUAN RRUGË

SIPAS TYRE ËSHTË INVESTUAR VETEM NË QËNDËR ËSHTË HARRUAR PERIFERIA

QYTETARËT KUNDËR DHUNËS NDAJ NXËNËSVE

PRINDERIT KUNDËR LARGIMIT, FËMIJET JANË PROBLEMATIKË. Largimi i mësueses Suela Pirani nga shkolla 9 vjeçare “Prekë Gjoni” në Bajzë ka sjellë reagimin dhe të komuniteti e prindërve të vetë fëmijeve që frekuentojnë këtë shkollës.

LIGJI, SHKODRANËT LËNË DUHANIN?

90% E TYRE NUK E KONSUMOJNË NË AMBJENTET E MBYLLURA. Pas hyrjes ne fuqi te ligjit anti-duhan, tek shkodranet duket sa ka ndikuar per te lene duhanin.

AKSIDENTET: KUJDES FAKTORIN NJERI

QYTETARËT FLASIN PËR SHKAKTARËT E AKSIDENTEVE RRUGORE.Pas aksidentit te djeshem, qe i mori jeten nje 55-vjecari qe udhetonte me motor, gazetarja e Star Plus bisedoi sot me qytetataret pikerisht ne vendin ku ndodhi aksidenti fatal, ne tregun perballe meraktes ne Rus.

VIZITA E PAPËS, BEKIM PËR SHQIPËRINË

QYTETARËT: DO TË DONIM TË ISHIM TË GJITHË NË TIRANË  

DUHANI, DENONCONI SHKELJEN E LIGJIT

23 GUSHT. QYTETARËT DO TA PËRKRAHIN LIGIN KUNDËR DUHANIT

Na ndiqni

74,740FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA