RRITJA E TË INFEKTUARVE, HAPET SPITALI COVID 3 NË TIRANË! SHTROHEN 6 PACIENTË

Rritja e numrit të të infektuarve me koronvirus ka sjellë fluks tek urgjenca në spitalin Infektiv. Për këtë arsye është hapur spitali COVID 3 që...

BRITANI E MADHE, LONDRA VENDOS KUFIZIME PËR EKSPORTIN E VAKSINAVE TË GRIPIT

Qeveria britanike njoftoi sot se do të vendoste kufizime në eksportin e vaksinave të gripit, për t’u siguruar që ato të jenë të mjaftueshme...

“NUK E KENI JU FAJIN, POR KINA”, TRUMP: VAKSINA DO JU SHPËTOJË BRENDA PAK...

Vetëm katër ditë deri në zgjedhjet e 3 nëntorit, dy kandidatët për president amerikan i përqëndruan përpjekjet të premten në shtetet e lëkundura në...

MREKULLI NËN RRËNOJA! SHPËTOHET NËNA DHE 4 FËMIJËT QË KISHIN NGECUR NË APARTAMENTIN E...

Një nënë dhe 4 fëmijët e saj u arritën të shpëtohen në apartamentin e shembur në Doğanlar të Izmirit. Ndërsa puna e ekipeve vazhdon,...

NË ITALI HIDHET NJË IDE E RE PËR KARANTINËN PA EFEKTE NË EKONOMI

Italia po përballet me një valë të dytë agresive të koronavirusit. Ndërsa qeveria ka vendosur disa masa që janë cilësuar si “karantinë e butë”,...

ZVICËR, OBSH PARALAJMËRON PËR EFEKTET AFATGJATA TË COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) lëshoi sot një paralajmërim në lidhje me ashpërsinë e efekteve afatgjata shëndetësore të COVID-19. “Edhe pse numrat e saktë të...

ULEN TEMPERATURAT, KTHJELLIME NË TË GJITHË VENDIN, JA PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Mëngjesi i kësaj të shtune do të karakterizohet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat veriore. Ndërkohë që nga pasditje e më tjej, në...

PËRHAPJA E COVID-19, ANULOHET ASAMBLEJA E PËRGJITHSHME E INTERPOL KU MERRTE PJESË DHE SHQIPËRIA!

Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL u anulua për shkak të përhapjes së koronavirusit. Ajo ishte parashikuar të zhvillohej në Emiratet e Bashkuara Arabe. Këtë e...

TËRMETI NË TURQI/ 100 TË SHPËTUAR, SHUMICA PO MARRIN MJEKIM NË SPITAL! 25 NË...

Bilanci i viktimave në Turqi si pasojë e tërmetit ka shkuar në 25. Ndërkohë është rritur dhe numri i personave të plagosur ku numërohen...

SHKODËR/ TENTOI TË VRISTE ME ARMË 37-VJEÇARIN PAS KONFLIKTIT PËR LOJËN E POKERIT, ARRESTOHET...

Shkodër Tentoi të vriste me armë zjarri 37-vjeçarin pas një konflikti të çastit, ndërhyrja në kohë e Policisë parandaloi ngjarjen. Policia kapi gjatë ndjekjes 20-vjeçarin, autorin...

BOTA