video

SHKODËR, ASAMBLEJA E UNIVERSITETIT: HIQNI NOTËN MESATARE

Asambleja e Universitetit “Luigj Gurakuqi” ka shprehur përsëri qëndrimin kundër vendosjes së notës mesatare për pranimin e studentëve në universitetet publike. Kjo asamble ashtu...
video

SHKODËR, NJË RAST I RI ME COVID-19, 11 TË INFEKTUAR AKTIVË

Vijon të rritet numri I personave të infektuar me COVID-19 në qytetin e Shkodrës. Nga 13 mostrat e marra një ditë më parë, një...

13 RASTE ME COVID-19 NE 24 ORE, NJE RAST EDHE NE SHKODER

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197 numrin total...

VRANËSIRA NË TË GJITHË VENDIN, POR JO SHI…PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta mbizotërojnë motin në zonat malore gjatë paradites, ndërsa ultësira perëndimore paraqitet me kthjellime. Mesdita dhe pasditja...

PAGAT E LUFTËS, RAMA IU KUJTON GJOBAT BIZNESEVE: PUNONJËSIT E LËNË PA MBËSHTETJE DO...

Po shkon në 30 mijë numri i pagave 40 mijë lekë të derdhura në llogaritë e punonjësve që më herët nuk kishin marrë pagën...
video

AGJENCITË TURISTIKE: MUNGESA E AUTOBUZËVE PROBLEM

Turizimi është një nga sektorët më të dëmtuar nga përhapja e koronavirusit. Kriza ekonomike e shkaktuar edhe tek agjensitë turistike është e madhe. Genta...
video

BARDHAJ, “RREZIKOHEMI NGA RRJETI ELEKTRIK”

Në fshatin Bardhaj, furnizim I dobët me energji elektrike ka vënë në vështirësi shumë banorë. Në këtë zonë, të shumta janë rastet ku si...
video

SHKODRËS I RIKTHEHEN DITËT E QETA, ASNJË RAST ME COVID-19

Qytetit të Shkodrës I janë rikthyer ditët e qeta pa raste të reja të infektuara me COVID-19. Në 24 orët e fundit, asnjë nga...

20 RASTE ME COVID NË 24 ORË, 5 PACIENTË NË TERAPI INTENSIVE

Në 24 orët e fundit janë kryer 297 testime nga të cilat janë konfirmuar 20 raste pozitive, përkatësisht, 15 raste në Tiranë, 2 raste...

MOT I KTHJELLËT NË GJITHË TERRITORIN…PARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME

Sipas MeteoAlb: Mot i kthjellët do të mbizotërojë në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet sërish shtim i vranësirave, ndërsa reshje do ketë...

BOTA