DREJT PËRFUNDIMIT AKSI RRUGOR RRAGAM – SHELDI

Drejt përfundimit të plotë rruga Rragam- Sheldi në Njësinë Administrative Guri i Zi. Investimi me vlerë 42.766.000 lekë, është mundësuar nga të ardhurat e...

SHKODËR, ASNJË RAST I RI ME COVID-19

Pas shumë ditësh, në qarkun Shkodër nuk janë shënuar raste të reja të personave të infektuar me COVID-19. Aktualisht të infektuar me koronavirus janë...

SHKODËR, REPARTI ZJARRËFIKËS ME MJETE TË AMORTIZUARA

Efektivët në repartin Zjarrëfikës në Shkodër prej më shumë se 27 vitesh detyrohen të kryejnë operacionet e shpëtimit me automjetet e amortizuara të cilat...

SHKODËR, “SHQETËSUESE AKUZAT E POLITIKËS PËR GAZETARËT”

Unioni i Gazetarëve Shqiptar ka prezantuar në Shkodër raportin e mbështetur nga Bashkimi Europian “Krijimi i një raporti panoramik për tregun mediatik të punës...

NIS PUNA PËR RIKONSTRUKSIONIN E RRUGËS “YMER PRIZRENI”

Lagjja nr. 4 ne qytetin e Shkodres, ka patur domosdoshmeri nderhyrjen ne infrastrukturen rrugore ne shume zona te saj. Njera prej tyre, eshte rruga...

NGA DIELLI NË SHI, SHIKONI ÇFARË KA REZERVUAR MOTI PËR SOT

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në vendin tonë. Por mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave duke gjeneruar shira afat shkurtër...

SITUATA E COVID-19 NË SHQIPËRI, MSH: 311 RASTE TË REJA DHE 6 VIKTIMA NGA...

Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e saj të fundit bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 311 raste të reja...

LINAJ, BANORËT ECIN 1 ORË NË KËMBË

Banorët në fshatin Linaj të njësisë administrative Gruemirë, prej më shumë se 30 vitesh vuajnë mungesën e infrastrukturës rrugore. Banorët por edhe fëmijët e...

FSHATI LINAJ, TË RREZIKUAR NGA KABINA ELEKTRIKE

Përveç mungesës së rrugës, një tjetër problematikë serioze për fshatin Linaj të njësisë administrative Gruemirë, është amortizimi I rrjetit elektrik. Siç shihet nga pamjet...

QYTETARËT: FREKUENTOJMË SHIROKËN NË TË GJITHA STINËT

Jemi mësuar të shohim Shirokën të populluar gjatë verës ku temperaturat janë të favorshme për shëtitje në këmbë apo biçikleta. Por edhe në këto...

BOTA