RREBESHE SHIU NË ZONAT MALORE, PARASHIKIMI I MOTIT SOT

Dita e sotme nis me mot të kthjellët në vendin tonë, por sipas Meteoalb, duke ju afruar mesditës vranësirat shtohen sërish gradualisht duke rrezikuar...

KOHË PANDEMIE/ RAMA JEP LAJMIN E MIRË: SHTYHEN SËRISH ME 3 MUAJ KËSTET E...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë sot një lajm të mirë për të gjithë ata që kanë një kredi, ndërsa theksoi se pagesa e kësteve...

SHOFERËT: PO DËMTOHEMI, TË HAPET TRANSPORTI PUBLIK

Bllokimi i transportit publik dhe urban mbetet një problem për shoferët e furgonave. Haki Hoxhaj një nga shoferët në Malësinë e Madhe ka më...
video

SHKODËR,BANORËT: KËRKOJMË RIKONSTRUKTIMIN E RRUGËS

Infrastruktura në rrugën “Pllumi” në lagjen Dobraç të Ri në Shkodër lë për të dëshiruar. Kalimi në këtë aks bëhët i vështirë si për...
video

“TË LIROHET HAPËSIRA PUBLIKE NË PEDONALEN E MOLOS”

Tregtimi I rrrobave të përdorura nga shitës ambulantë në pedoanlen e Molos krijon prej vitesh një pamje të pakëndshme për qytetarët që frekuentojnë këtë...
video

SHKODËR, 30 MOSTRA DALIN NEGATIVE ME COVID-19

Shkodra vazhdon të përballojë me qetësi situatën e krijuar nga përhapja e COVID-19. Edhe 30 mostrat e marra një ditë më parë nuk rezultuan...

26 RASTE TE REJA ME COVID-19 NE SHQIPERI NE 24 ORET E FUNDIT

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 26 persona, të gjithë në Tiranë. Dr. Rovena Daja Instituti i Shëndetit Publik Ju informojmë rreth situatës së COVID...

MESDITA DHE PASDITJA ME RESHJE SHIU, NJIHUNI ME PARASHIKIMIN E MOTIT PËR SOT

Gjatë ditë së sotme në vendin tonë do të vijojë ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme, duke diktura mot të vranët dhe shira të...

RAMA: NGA 1 QERSHORI RIHAPET QARKULLIMI NË TË GJITHË VENDIN, S’KA MË ZONA TË...

Nga 1 qershori nuk do të ketë zona të kuqe dhe të gjelbra, pasi qarkullimi do të rihapet në të gjithë vendin! Lajmin e...
video

SHKODËR, QYTETARËT: TRANSPORTI PUBLIK I DOMOSDOSHËM

Pezullimi i transportit publik prej më shumë se dy muajsh është kthyer në një problem për qytetarët. Më problem e kanë të moshuarit e...

BOTA