USH SHKODËR, INFERMIERIA PRET REGJISTRIME MAKSIMALE

Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi” do të ketë regjistrimet e reja për pranimet e studentëve në degët përkatëse. Tre programet e studimit të departamentit...

SHKODËR, NJË VIKTIMË DHE SHTATË RASTE TË REJA ME COVID-19

Shtatë raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në qarkun Shkodoër nga Ministria e Shëndetësisë në deklaratën e saj të fundit. Rastet e reja...

SHIROKË, NDËRTESAT PREJ DRURI JASHTË FUNKSIONIT

Ndërtesat prej druri, një investim i disa viteve më parë në plazhin e Shirokës kanë dalë plotësisht jashtë funksionit. Investimi vite më parë në...

SHIROKË, NDËRTESAT PREJ DRURI JASHTË FUNKSIONIT

Ndërtesat prej druri, një investim i disa viteve më parë në plazhin e Shirokës kanë dalë plotësisht jashtë funksionit. Investimi vite më parë në...

SHKODËR, ZHVILLOHET AKTIVITETI “VELIPOJA FEST”

Në kushte pandemie dhe me një program të ndryshuar në plazhin e Velipojës është zhvilluar për të katërtin vit aktiviteti “Velipoja Fest” i organizuar...

SHKODËR, VETËM NJË RAST ME COVID-19, SHËROHEN DY PERSONA

Vetëm një rast pozitiv me COVID-19 është shënuar ditën e fundit në bashkinë Shkodër, tre më pak se një ditë më parë. Gjatë kësaj...

PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT, MOS HARRONI TË MERRNI ÇADRËN ME VETE

Ditën e sotme do të mbetemi nën ndikimin e motit të kthjellët në bregdet, por në zonat e ulëta dhe malore do të ketë...

USHTARËT E RINJ PËRFUNDOJNË KURSIN KOMANDO, BËHEN PJESË E FORCAVE ELITË TË FA

Ministria e Mbrojtjes, Olta Xhacka ka lajmëruar se ushtarët e rinj kanë përfunduar kursin Komando, duke u bërë pjesë e forcave elitë të Forcave...

AMBASADA E SHBA MBËSHTET POLICINË DHE SPAK: PROFESIONISTËT E SISTEMIT TË DREJTËSISË TË LEJOHEN...

Ambasada e SHBA del sërish në mbështetje të SPAK dhe policisë së Shtetit. Në një deklaratë të publikuar në “Facebook”, ambasada e SHBA apelon...

PUNËSOHEN EDHE 50 INFERMIERË, MANASTIRLIU TE “SHEFQET NDROQI”: MASAT PËR PËRBALLIMIN E EPIDEMISË NË...

50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta...

BOTA