NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, RRITEN GJOBAT PËR SHOFERËT

Policia rrugore dhe Ministria e Brendshme brenda kësaj jave pritet të dorëzojnë në Kuvend propozimet për ndryshimet në Kodin Rrugor. Pas përfundimit të afatit për...

“TRONDITJE E MADHE”! ZBULOHET LËVIZJA TJETËR E GJERMANISË NË NDIHMË TË SHQIPËRISË, JA MESAZHI...

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Shqipëria, Edi Rama. “Me një tronditje të madhe mësova për tërmetin...

DY TË VDEKUR NË LEZHË NGA TË SHTËNAT ME ARMË ZJARRI, VRITET RAPSODI I...

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një zonë kodrinore të thellë të qytetit të Lezhës, një prej...

NDODH NË SHKODËR. QYTETARI ME DOKUMENT TË FALSIFIKUAR TË EUROPOL. ARRESTOHEN DY SHTETAS

Shkodër Arrestohen në flagrancë nga shërbimet e Policisë dy qytetarë. Njëri prej tyre përdorte një dokument të falsifikuar për të qarkulluar gjatë orarit për qëndrim...

NDERRON JETE NE MOSHEN 54-VJEÇARE HUMORISTI SHKODRAN ANTON KROSAJ

Ka nderruar jete ne moshen 54-vjeçare humoristi i njohur shkodran Anton Krosaj. Ai vuante prej kohesh nga nje semundje e rende. Star Plus TV i shpreh...
video

COVID-19, 11 TË INFEKTUAR NË QARKUN SHKODËR

Numri I personave të infektuar me COVID-19 në qarkun e Shkodrës vazhdon të rritet. Këtë të hënë është konfirmuar se numri i të infektuarve...

VRASJA E LAZËR ARRA, FAMILJARËT: KUSHËRIRI S’ËSHTË AUTORI

Për familjen Arra arrestimi i Marash Arrës i dyshuar nga policia fillimisht si autor i vrasjes së kushëririt të tij Lazër Arra në fshatin...

COVID-19/PREFEKTURA SHKODËR JEP NJOFTIMIN E RËNDËSISHËM

Informacion mbi situatën e orës 07.00, dt. 05.04.2020 në territorin e Qarkut Shkoder. Situata epidemiologjike, vazhdon të ndiqet intensivisht nga NJVKSh në të gjithë territorin...

DOKTORESHA SHQIPTARE NË ITALI I SHKRUAN RAMËS: ARDHJA E MJEKËVE NA GJETI KRENAR, DËSHMI...

Kozeta Proko, mjeke shqiptare në Itali, ka përshëndetur ndihmën e qeverisë që dërgoi në shtetin fqinj 10 mjekë dhe 20 infermierë për të ndihmuar 1 muaj...

“NGA JAVA E ARDHSHME AUTORIZIM JAVOR”, RAMA: APLIKIMI NË E ALBANIA, NË MAKINË VETËM...

Kryeministri Edi Rama në një komunikim live ka bërë me dije se autorizimi i mjetit për punonjësit që lejohen të punojnë do bëhet si...

BOTA