PARASHIKIMI I MOTIT, JA SA RRITEN TEMPERATURAT

Kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të karakterizojnë motin në zonat veriore e qendrore ndërsa me mot të kthjellët do të paraqitet moti për zonat jugore të vendit.

PARASHIKIMI I MOTIT 5 DHJETOR

Pjesa e parë e ditës, mbetet me vranësira dhe reshje të pakta dhe herë mesatare në zonat Jugore dhe reshje të izoluara në Qendër të territorit ndërsa Veriu paraqitet kryesisht me kthjellime.

STAR PLUS SJELL PËR TELESHIKUESIT “KARNAVALE N’DIELL”

PËR DY ORË ME RADHË, TELESHIKUESIT IU BASHKUAN FESTËS SË KARNAVALEVE NË SHKODËR. Tradita me shume se nje shekullore, perseritet cdo vit ne Shkoder.

ÇUÇI: NDALIMI I QESEVE DHA REZULTAT

Një muaj pas hyrjes në fuqi të ligjit për ndalimin e qeseve plastike të cilat ndosin ambientin, zv. Ministrja e Mjedisit, Ornela Çuçi shprehet...

AMBASADORI DONALD LU SHTRON IFTAR PËR BESIMTARËT MYSLIMANË

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka shtruar iftar për besimtarët myslimanë në muajin e shenjtë të Ramazanit.

NDIHMA EKONOMIKE, SHTYHET AFATI I APLIKIMIT

Ngarkesa e madhe e sistemit online për aplikimin në skemën e ndihmës ekonomike ka detyruar Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të shtyjë me dy ditë të tjera afatin e aplikimeve, 15 dhe 16 janar. Sipas drejtores së Shërbimit Social Shkodër, Valbona Tula, shtimi i dy ditëve të aplikimit për skemën e re ekonomike u mundëson qytetarëve që nuk kanë aplikuar të aplikojnë.

KOPLIK, TASHMË HAPEN PLAGËT E GJAKMARRJES

Tragjedia e ndodhur në familjen Bajrakurtaj në Malësinë e Madhe, nuk mbyllet vetëm me vrasjen që Ylberi ka realizuar ndaj bashkëshortes, por tashmë plaga mes dy familjave shtrihet nën këmbët e gjakmarrjes. Kreu i Shoqatës së Misionarëve të pajtimit të gjaqeve, Nikollë Shullani në një intervistë për Star Plus, shprehet se kjo është një ngjarje e rëndë që trondit opinionin publik, ndërkohe që dy familje i shtohen ngujimit.

GATI TRANSFERIMI I VLERAVE KONTABËL PËR UJËSJELLËSAT FSHAT

 Vlerat kontabël të ujësjellësave fshat janë gati që t’i transferohen ndërmarrjes së ujësjellësit qytet.

VELIPOJË, ROJET E PLAZHIT SHPËTOJNË TURISTEN

Vrojtuesit e një subjekti në plazhin e Velipojës kanë shpëtuar nga mbytja këtë 35 vjecare që shihni në foto. Vajza pasi kishte hyrë në ujrat...

AMBASADORI TURK: ATMOSFERA SI PARA LUFTËS II BOTËRORE

Ambasadori i Turqisë në Shqipëri Murat Ahmet Joruk deklaroi nga Shkodra se situata në botë si pasojë e konflikteve të ndryshme të kujton atmosferën...

BOTA