PREJ SË SHTUNËS, 5000 LEKË GJOBË PËR NJË CIGARE

Drejtoria e shendeti public ne Shkoder  merr te gjitha masat  per implementin e ligjit antiduhan. Megjithese  shprehen skeptik per  zbatueshmerine, qytetaret shkodrane  mbeshtesin ligjin....

UNAZA LINDORE NË ERRËSIRË TË PLOTË

PREJ MË SHUMË SE NJË JAVE MUNGON NDRIÇIMI, ASKUSH NUK INTERESOHET.
Mungesa e ndricimit ne nje pjese te madhe te segmentit rrugor te unazes lindore te qytetit te shkodres prej me shume se nje jave eshte kthyer ne nje problem teper shqetesues per banoret e zones por gjithashtu per kalimtaret.

LIGJI ANTIDUHAN, HYN NË FUQI NË 23 GUSHT

INSPEKTORËT DO TË INSTALOHEN NË TERREN PËR VËZHGIME.
Të gjithë qytetarët Shkodranë por dhe ato Shqiptarë  që janë përdorues të duhanit duhet të tregohen të kujdesshëm pas datës 23 gusht ky do të hyjë në fuqi ligji antiduhan.

SHKODËR-AUSTRI, BASHKËPUNIM PËR PAQEN

AKADEMIA E PAQES NË AUSTRI VIZITON SHKODRËN DHE E FTON TË BASHKËPUNOJË.
Nje delegacion austriak me 25 perfaqesues ka vizituar kete te merkure qytetin e Shkodres, gjate vizites se tyre ato u mirepriten ne ambjentet e Bashkise se Shkodres nga kryetari Lorenc Luka.

RRITET FLUKSI I HYRJE-DALJEVE NË MURIQAN

MBI 72 MIJË TURISTË TË HUAJ KANË HYRË NGA KJO PIKË KUFITARE.
Fluksi i hryje- daljeve me të cilen për përballet pika e kalimit kufitar në Muriqan ka bërë që policia e Shtetit Shqiptar në bashkëpunim me palën malazeze të shtojnë sportelet për të patur sa më shumë lehtësuar në kontrollin e kalimtarëve.

AKU KONTROLLE RESTORANTEVE

 ERKOÇAJ: NUK KA PASUR SANKSIONE, DO VIJOJMË KONTROLLET
Prej dy ditesh ne qarkun e shkodres AKU ka filluar inspektimet ne terren sa I takon kushteve higjeno sanitare ne locale dhe restorante sidomos ato subjekte qe ofrojne fest ate ndryshme familjare si dasma, fejesa ditelindje et

SHKODRA, JO SHUMË MUNDËSI PUSHIMI

DUHEN MË SHUMË KËNDE LOJRASH, HAPËSIRA TË GJELBËRTA DHE PISHINA.
Ne keto dite te nxehta te stines se veres shumica e njerezve levizin nga vendbanimi I tyre I perhershem drejt destinacioneve te ndryshme turistike megjithate ka edhe nga ato qe nuk shkojne me pushime, keta qytetare treguan per star+ se shkodra nuk ofron shume mundesi pushimi.

PUSHIMET NË SHIROKË, ASKUSH NUK E PREFERON MË

STAR PLUS KONSISTON SE VETËM PAK PUSHUES ZGJEDHIN KËTË ZONË.
Rruga për të cilën do të kalosh për të pushuar në Shirokë, për të kaluar një ditë të dielë në bregun e Liqenit të Shkodrës duke zgjedhur qoftë zhpenzime më të vogla apo ujë më të pastër janë kushtet për të cilat një pushues nuk duhet ti kërkojë.

ÇUNI: RRETHRROTULLIMET TË PASTUDIUARA

RRETHRROTULLIMET NJË ZËVENDËSUES I KEQ I SEMAFORËVE.
Ne lidhje me kete problematike i ftuar ne studion e lajmeve te ores 14.30 ne star+ ishte zv. ministri i kultures po njeheresh arkitekti i mirenjohur ne qytetin e shkodres Zef Çuni i cili shpjegoi ne detaje problemet e ketyre rrethrrotullimeve.

RRETHRROTULLIMET, ZGJIDHJE APO PROBLEM?

STAR PLUS VEZHGIM RRETHRROTULLIMEVE NE PIKA TE NDRYSHME TE QYTETIT.
Qarkullimi rrugor  ne qytetin e shkodres vijon te jete nje problem i pazgjidhur kjo si rrjedhoje e shume faktoreve te cilet veshtiresojne kalimin dhe kthehen ne burim serioz aksidentesh.

BOTA