135 RASTE TË REJA, 113 VETËM NË TIRANË! SOT 1 VIKTIMË

Bie numri i viktimave në vend nga koronavirusi. Vetëm një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit, ndërsa janë 135 raste të...

EMRAT/ NJË I DËNUAR PËR VRASJEN E NJË EFEKTIVI TË POLICISË, KATËR PËR DROGË,...

Operacioni Forca e Ligjit vazhdon me të njëjtin intensitet nëë të gjithë territorrin e Republikës. Këtë herë, OFL ka shkuar në qarkun e Gjirokastrës dhe...

SHKODËR, BANORËT: TË PASTROHET KANALI KULLUES

Kanali kullues në lagjen “Tepe” të qytetit të Shkodrës vijon të jetë i bllokuar prej vitesh si pasojë e mospastrimit. Bimësia dhe shkurret kanë...

SHKODËR,TREGTARI I RROBAVE: NUK FUTET KUSH NË DYQAN

Ky është Nazmi Hoxha një tregtar rrobash në Shkodër i cili është detyruar që të ulë çmimet sepse ndrysh në këto kohë pandemia askush...

SHKODËR, KATËR RASTE TË REJA ME COVID-19

Prej më shumë se katër muajsh, bashkia Shkodër cilësohet si një nga vatrat më të nxehta në vend si shkak I numrit të lartë...

ULJE E LEHTË TEMPERATURASH DHE RESHJE SHIU, SI DO TË JETË MOTI PËR SOT

Sipas MeteoAlb paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Por mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar shira...

SI PO ‘BASHKËJETON’ SHKODRA ME COVID-19

Qyteti i Shkodrës është ndër zonat me numrin më të lartë të të prekurve nga Covid-19, pas Tiranës dhe ku respektimi i masave parandaluese...

6 VIKTIMA DHE 127 PERSONA POZITIV ME COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ku 127 persona janë...

SHKODËR,FASADAT RREZIKOJNË KALIMTARËT

Ndërtesat e vjetra në qytetin e Shkodrës janë lënë në harresë prej kohësh. Fasadat në lagjen muzeale të të “Gjuhadolit” rrezikojnë të shkojnë drejt...

COVID-19, PESË RASTE TË REJA NË QARKUN SHKODËR

Po rritet ndjeshëm numri I personave të infektuar nga COVID-19 në qarkun Shkodër. Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar edhe pesë rastë të reja, ku...

BOTA