video

GUCI E RE, BANORËT: INVESTIMI PËR RRUGËN U LA PËRGJYSËM

Investimi I papërfunduar për rikonstruksionin e një prej rrugëve kryesore në fshatin Guci e Re ka bërë që banorët të hasin vështirësi gjatë lëvizjes...
video

SHKODËR, MBYTET NË LIQEN PESHKATARI 67 VJEÇAR

Ka shkuar për të gjuajtur peshk por nuk është kthyer më në shtëpi duke u mbytur në ujërat e liqenit të Shkodrës . Në orët...
video

UNIVERSITETI SHKODËR, VENDIMET PËR RIFILLIMIN E MËSIMIT

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” nga 15 qershori do t’i rikthehen auditorëve pas ndërprerjes së procesit mësimor për shkak të COVID-19. Ky është vendimi...
video

SHKODËR, 20 MOSTRAT DALIN NEGATIVE ME COVID-19

Situata e krijuar nga përhapja e pandemisë COVID-19 është dita ditës drejt normalizimit. Edhe 20 tamponët e marrë një ditë më parë, pjesa më...

21 RASTE TË REJA ME COVID NË 24 ORË, 13 PERSONEL MJEKËSOR NË QSUT

Vijon sërish të jetë i lartë i personave të infektuar nga COVID-19. Përgjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 21 raste të reja. Në total,...

RESHJET E SHIUT RIKTHEHEN PASDITE, JA PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Pjesa e parë e ditës së sotme do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme në territor. Ndërsa pasdite sipas Meteoalb do të...

HAPJA E AUTOSHKOLLAVE, DPT PARALAJMËRON: GJOBA DHE MBYLLJE AKTIVITETI NËSE NUK RESPEKTONI MASAT ANTI-COVID

Autoshkollat që nuk zbatojnë rregullat anti-Covid do të penalizohen, madje rrezikojnë deri në mbylljen e aktivitetit. Prej dy javësh në të gjithë vendin janë hapur...

RIKTHIMI I SISTEMIT SHËNDETËSOR NË NORMALITET, MANASTIRLIU: 790 NDËRHYRJE NË JAVËN E PARË NË...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu informon se në javën e parë të kthimit në normalitet të sistemit shëndetësor prej pandemisë janë kryer...
video

SHKODËR, KUFIZIMI I ORARIT DËMTON LOKALET E NATËS

Pas hapjes së lokaleve që kanë qëndruar të bllokuar për më shumë se dy muaj për shkak të COVID-19 , masat strikte të vendosura...
video

“RRUGA E RE DO T’I JAPË JETË TURIZMIT NË KALANË E DRISHTIT”

Tashmë prej disa muajsh kanë nisur punimet për rikonstruksionin e rrugës që të çon në kalanë e Drishtit. Pas përfundimit të punimeve në Lotin...

BOTA