video

SFIDA E BESIMTARËVE ME PËRROIN PËR TË SHKUAR TEK KISHA

Ky 91 vjeçar çdo javë kalon përmes këtij përroi për të shkuar tek kisha 900-vjeçare e Shën Gjonit në Malësi të Madhe. I moshuari...
video

M.MADHE, MESHA NË KISHËN SHEKULLORE TË SHËN GJONIT

Çdo të martë rrënojat e kishës shekullore të Shën Gjonit në fshatin Rrashkullaj të njësisë Gruemirë në Malësi të Madhe është mbushur me besimtarët...
video

SHKODËR, ASNJË RAST I RI ME COVID-19, 13 TË INFEKTUAR AKTIV

Kjo e martë është paraqitur e qetë për qytetin e Shkodrës. Nga mostrat e marra një ditë më parë, asnjëra nuk rezultoi pozitive me...

COVID-19, BARDH SPAHIA: QEVERIA DËSHTOI NË MARRJEN E MASAVE

POSTIMI I ISH-DEPUTETIT TE PD BARDH SPAHIA REFUZIMI PER TE FINANCUAR BIZNESIN NGA FALIMENTIMI SJELL RRITJE TE TE INFEKTUARVE NE VEND 25 të infektuar të rinj...

KËRCET KURBA E COVID, 25 RASTE TË REJA NË 24 ORË, SHËNOHET EDHE 1...

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 25 persona. Në total, numri i të infektuarve në Shqipëri...

PRITEN RREBESHE SHIU, JA PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Mesdita e sotme dhe pasditja do të karakterizohen me vranësira duke gjeneruar herë pas here rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit...

TURI PËR PETICIONIN/ ALEANCA PËR MBROJTJEN E TEATRIT NDALET SOT NË KUKËS, PROTESTA PARA...

KUKËS Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbetet përsëri në veri, kësaj radhe në Kukës ku do të zhvillojë peticionin për mbledhjen e firmave...
video

SHKODËR, NDËRTOHET E RE BANESA E FAMILJES CURRI

Pak muaj më parë familja Curri në fshatin Drisht të njësisë Postribë jetonte në kushte shumë të vështira. Myftinia Shkodër dhe emigrantët nga Postriba...
video

COVID-19, QYTETARËT: SHKODRA TË SHPALLET ZONË E GJELBËR

Nisur nga situata ne dukje drejt përmirësimit por edhe nga kufizimet e krijuara në lëvizje qytetarët shkodranë kërkojnë që Shkodra të cilësohet si zonë...
video

SHKODËR, 120 TË PREKUR ME COVID-19, 13 RASTE AKTIVE

Rritet numri I personave të prekur nga COVID-19 në qytetin e Shkodrës. Në 24 orët e fundit, ku janë konfirmuar edhe dy raste të...

BOTA