COVID-AUSTRALIA MBYLL KUFIJTË E SAJ PËR HERË TË PARË NË 100 VJET

Duke filluar nga dita e martë, shteti i Victoria-s në Australi do të izolohet dhe do të mbyllë kufijtë edhe me Uellsin e Ri...

DEKLARATA E 200 SHKENCËTARËVE: KORONAVIRUSI PO PËRHAPET PËRMES AJRIT, OBSH PO E INJORON

Organizata Botërore e Shëndetit dhe Qendrat e SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve pohojnë se duhet të shqetësoheni vetëm për dy lloje të...

PREKËSE! ÇIFTI I TË MOSHUARVE NDËRRON JETË NGA COVID-19, SHTRËNGUAN DUART DERI NË MOMENTET...

Plot 53-vite të martuar, fati ishte i shkruar për Betty dhe Cursiti Tarpley nga SHBA, të cilët ishin të destinuar të ndërronin jetë për...

HABITEN PLAZHISTËT/ SHQIPONJA MBAN NËN KTHETRA PESHKAQENIN (FOTO)

Në një plazh në Karolinën e Jugut, është shënuar një moment i rrallë. Një lloj i veçantë i shqiponjës, është parë teksa nën kthetra...

RASTËSI APO LIDHJE E FORTË? A NDIHMON VAKSINA PËR FRUTHIN, SHYTAT E RUBEOLËN NË...

Ekspertët që kanë shqyrtuar të dhënat gjatë pandemisë së koronavirusit kanë vërejtur se vendet që kanë patur shpërthime të fruthit kohët e fundit, kanë...

SHIFRA DRAMATIKE, 10 VENDET MË TË GODITURA NGA KORONAVIRUSI

Raste të reja të koronavirusit po raportohen çdo ditë e më shumë në të gjithë botën. Më shumë se 521,000 njerëz kanë vdekur, ndërsa më...

COVID-19 NË BOTË: 529 MIJË VIKTIMA DHE 11 MILION TË INFEKTUAR

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në11 milion, përkatësisht 11,197,174 sipas Worldometers. Ndërkohë numri i viktimave ka arritur në 529,197. Numri...

YURI KIM: KY 4 KORRIK NDRYSHE, AMERIKANËT DHE SHQIPTARËT TË BASHKUAR SI GJITHMONË

Shtetet e Bashkuara të Amerikën festojnë sot 244 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim tha përmes një video-mesazhi...

SHBA-TË FESTOJNË 244 VJETORIN E PAVARËSISË, MES PANDEMISË DHE PROTESTAVE

SHBA festojnë sot 244 vjetorin e Pavarësisë, mes pandemisë dhe vrullit të lëvizjeve antiraciste për të rishkruar historinë, përmes heqjes së simboleve pro skllavërisë Ndryshe...

BRITANIA E MADHE NUK HAP KUFIJTË ME SHQIPËRINË, JA 57 VENDET PËR TË CILAT...

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror...

BOTA